Hráč Realu Madrid Eden Hazard, foto: tasr

Oslabený Real Madrid doma nečakane prehral s Levante

Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco prehrali v sobotňajšom domácom zápase 21. kola španielskej La Ligy s Levante 1:2. „Biely balet“ hral od 9. minúty oslabený o vylúčeného Edera Militaa.

Napriek tomu sa domáci ujali vedenia, keď sa presadil v 13. minúte Marco Asensio. Hostia ešte do polčasu vyrovnali zásluhou Joseho Moralesa. V druhom polčase rozhodol o prehre domácich v 78. minúte Marti Roger, ktorý ešte predtým nepremenil pokutový kop. Obhajca titulu je v tabuľke druhý, na vedúceho mestského rivala Atletico už stráca sedem bodov.

Atletico má dva zápasy k dobru. Levante je deviate. Futbalisti FC Sevilla zvíťazili na ihrisku Eibaru 2:0. V tabuľke s 39 bodmi poskočili na tretie miesto, štvrtá FC Barcelona na nich stráca dva body, no má zápas k dobru. Eibaru patrí 15. pozícia.