eReport.sk
Situácia v Bratislave počas testovania 31.10. 2020 Foto: Vlado Benko Jr.

Originálne! Ľudom robia pódiové odbery v „spoločnosti“ Štefánika

PRIEPASTNÉ – V obci Priepasné, podobne ako v ďalších troch obciach okresu Myjava, sa celoplošné testovanie v rámci akcie Spoločná zodpovednosť uskutočňuje iba počas jedného dňa v nedeľu.

„Aktuálny stav je taký, že je pretestovaná približne štvrtina obyvateľov. Zatiaľ všetko zvládame a stíhame. Testovanie sa uskutočňuje vo vonkajších priestoroch pri obecnom úrade, kde zvyčajne mávame kultúrne akcie. Samotné odberné miesto je na pódiu,“ informoval na poludnie starosta obce Peter Czere.

Ako bonus výstava

Čakanie na výsledky si ľudia môžu spestriť prehliadkou panelovej výstavy. „Pre čakajúcich sme pripravili výstavu o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Na paneloch je priblížený život Štefánika nielen od jeho začiatkov až po jeho tragickú smrť, ale aj jeho dosah do súčasnosti,“ informoval Czere.

Najprv niečo zohnali, potom to už nepotrebovali

S organizáciou testovania sa v obci dokázali vyrovnať. „Problémom boli poskytnuté informácie. Musím povedať, že tlačové konferencie rôznych predstaviteľov vlády, keď ráno platilo niečo a poobede nie, nám sťažovali situáciu. Samospráva dostala rôzne úlohy. Napríklad pôvodne sme mali mať počítač, potom to vypadlo, že počítač nepotrebujeme. Čiže keď sme zháňali a zohnali veci, potom ich už nebolo treba,“ poukázal starosta.

Chaos rozptýlil až príchod vojaka

Zlepšenie nastalo až po príchode príslušníka Ozbrojených síl (OS) SR do obce. „Ten mal jasný zoznam, čo treba. Spoločne sme strávili tri hodiny, ako najlepšie vyhovieť a zorganizovať miesto, aby ľudia mali čo najmenšie riziko nákazy. Očakával by som, že velitelia OS budú dávať vojakom rýchlejšie informácie, pretože aj okresný úrad či záchranný integrovaný systém dostával tieto informácie. To, čo je delimitované štátom na nižšie úrovne, bolo potrebné doladiť. Chápem, že je krízová situácia a nejde všetko jednoducho, ale nebolo zrejmé, akou formou to bude a ako sa to bude financovať. Chýbala tam príprava a som presvedčený, že by sme si sami vedeli zorganizovať, čo bude potrebné, ak by nám dali jasné litery,“ doplnil Czere.

Všetky dôležité informácie, vrátane videí a fotografií o priebehu celoplošného testovania nájdete TU, situáciu vo všetkých kútoch Slovenska sledujeme ONLINE.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: Vlado Benko Jr.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Originálne! Ľudom robia pódiové odbery v „spoločnosti“ Štefánika

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti