eReport.sk
Donald Trump a Maďarský premiér Viktor Orbán
Donald Trump a Maďarský premiér Viktor Orbán zdroj: yt

Orbán pokračuje v sérií stretnutí: Tentoraz mieri na Floridu navštíviť Trumpa


Maďarský premiér Viktor Orbán vo štvrtok navštívi bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floride, uvádza časopis Time. Predseda vlády tam podľa správy zamieri po skončení summitu NATO.

Stretnutie Trumpa a Orbána

Stretnutie Trumpa a Orbána by nemalo byť zamerané na ruskú inváziu na Ukrajine, pôjde skôr o neformálne stretnutie, píše Time s odvolaním sa na zdroje oboznámené so záležitosťou. Predseda maďarskej vlády sa za uplynulý týždeň stretol s predstaviteľmi Ruska aj Číny a momentálne je na summite vo Washingtone.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. pc
  2. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
  3. Erik Kaliňák
  4. nákup ťažkých nákladných automobilov Tatra

NATO bolo založené pred 75 rokmi s cieľom ochrániť svojich členov

Maďarský premiér v stredu večer podľa agentúry MTI vyhlásil, že NATO by sa malo snažiť dosiahnuť prímerie a nie vyhrať vojny. Vo videozázname zverejnenom na sociálnych sieťach Orbán povedal, že NATO bolo založené pred 75 rokmi s cieľom ochrániť svojich členov. Podľa jeho slov sa však vzďaľuje od svojho pôvodného účelu, čo naznačuje aj jeho zaangažovanosť do ruskej vojny na Ukrajine.

Potvrdzujem, že sa nezúčastníme na misii NATO-Ukrajina

,,Podľa nášho názoru je to nebezpečné, ba dokonca nezodpovedné, pretože nikto nevie, ako sa to skončí a kde sa to skončí,“ varoval premiér a doplnil, že sa bude snažiť o to, aby sa Aliancia vrátila k pôvodnému zámeru a sústredila na rozvoj vlastných obranných kapacít.
,,V mene Maďarska dnes potvrdzujem, že sa nezúčastníme na misii NATO-Ukrajina. Zároveň budeme v plnej miere plniť naše záväzky týkajúce sa rozvoja maďarskej obrany,“ informoval Orbán.

Zdroj: tasr/fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán pokračuje v sérií stretnutí: Tentoraz mieri na Floridu navštíviť Trumpa

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne