eReport.sk
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr

Orbán oznámil ďalšie predĺženie regulácie cien palív: Lacno bude v Maďarsku aspoň do júla!

Maďarská vláda bude aj naďalej regulovať ceny vybraných potravín a pohonných látok. Regulácia, ktorá sa v prípade potravín mala skončiť v závere tohto týždňa a v prípade palív v polovici mája, bude pokračovať až do júla. Oznámil to v stredu maďarský premiér Viktor Orbán. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Cenu základných potravín ako cukor, slnečnicový olej, múka či kuracie prsia, maďarská vláda zmrazila od februára na úroveň z októbra minulého roka.

Maďarská vláda zaviedla reguláciu cien benzínu a nafty už v novembri minulého roka. Od 15. novembra platí v Maďarsku horná hranica ceny nafty a benzínu na úrovni 480 forintov (1,26 eura) za liter. Pôvodne platila tri mesiace, vláda však toto opatrenie predĺžila do 15. mája. Teraz Orbán oznámil ďalšie predĺženie regulácie cien palív, a to do 1. júla.

Do rovnakého termínu sa predlžuje aj regulácia cien vybraných potravín. Ide o základné potraviny ako cukor, slnečnicový olej, múka či kuracie prsia, ktorých cenu vláda zmrazila od februára na úroveň z októbra minulého roka. Platnosť tohto opatrenia sa pôvodne mala skončiť 1. mája.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  2. Viktor Orbán počas volebnej noci v Budapešti.
  3. Výkonný riaditeľ spoločnosti Slovnaft Oszkár Világi na snímke z roku 2019.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán oznámil ďalšie predĺženie regulácie cien palív: Lacno bude v Maďarsku aspoň do júla!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti