eReport.sk
Na snímke z videa Viktor Orbán. Zdroj: Facebook

Orbán: Opäť vyhlasujeme v krajine mimoriadnu situáciu

Maďarská vláda sa rozhodla pre nepriaznivý vývoj epidémie nového druhu koronavírusu vyhlásiť od polnoci v krajine opäť mimoriadnu situáciu. Oznámil to v utorok večer premiér Viktor Orbán na videu zverejnenom na Facebooku.

Od utorňajšej polnoci v zmysle nariadenia vlády platí v Maďarsku zákaz vychádzania od 24.00 h do 05.00 h ráno. Nočné zábavné podniky zatvoria.

Budú kontroly aj sankcie

V hromadnej doprave nariadil kabinet v záujme zamedzenia vysokej koncentrácie osôb posilnenie spojov v dopravných špičkách a opäť bude platiť aj bezplatné parkovanie v mestách. Na podujatiach, na športových zápasoch v kinách a divadlách bude možné obsadiť iba každé tretie sedadlo, pričom je tam povinné nosenie rúšok. Úrady budú kontrolovať všetky takéto podujatia a udeľovať sankcie za nedodržiavanie epidemiologických opatrení. Orbán varoval, že pri súčasnom vývoji šírenia nákazy by do polovice decembra mohli maďarské nemocnice dosiahnuť hranice svojich možností.

Zdroj: Facebook/V. Orbán

Kabinet súčasne vyzval parlament, aby stav mimoriadnej situácie schválil na nasledovných 90 dní. Mimoriadnu situáciu vyhlásil Orbánov kabinet už počas prvej vlny pandémie koronavírusu 11. marca a odvolal ju 20. júna. Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Maďarsku 3989 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a v súvislosti s ochorením COVID-19 zaznamenali 84 úmrtí. V nemocničnom ošetrení je 4767 pacientov, z ktorých 348 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Od vypuknutia epidémie zaevidovali v Maďarsku už 86.769 prípadov infekcie koronavírusom a 1973 súvisiacich úmrtí.

Zdroj: tasr, foto: Facebook/V. Orbán


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán: Opäť vyhlasujeme v krajine mimoriadnu situáciu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti