eReport.sk
Orbán výrazne zmenil postoj
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: tasr

Orbán nebude robiť rozdiely medzi voličmi: Sľubujem podporu všetkým občanom 


Všetci občania Maďarska môžu rátať s podporou vlády, a to nezávisle od toho, akú stranu v parlamentných voľbách volili a v ktorej časti krajiny žijú, napísal v stredu premiér Viktor Orbán v e-maile adresovanom voličom. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na spravodajský server 24.hu, podľa ktorého vláda opäť využila adresy poskytnuté obyvateľmi pri registrácii na očkovanie proti covidu.

Orbán nechce robiť rozdiely

Predseda vlády vyjadril vďaku všetkým občanom, ktorí sa 3. apríla zúčastnili na parlamentných voľbách a referende. „Vysoká volebná účasť potvrdzuje silu maďarskej demokracie a poskytuje silný mandát novému zákonodarnému zboru. Výsledky sú jednoznačné. Maďari chcú mier a bezpečnosť. Nová vláda bude všetkými možnými prostriedkami pracovať na tom, aby uplatnila vôľu občanov,“ píše sa v liste.

Porušili zákon?

Server 24.hu pripomína, že v čase predvolebnej kampane maďarská vláda často posielala listy tým, ktorí sa zaregistrovali na očkovanie – napríklad o tom, že kabinet považuje za nezodpovedné, keby opozícia poslala na Ukrajinu zbrane. Najvyšší súd označil posielanie takýchto e-mailov za protizákonné, avšak ústavný súd jeho rozhodnutie zrušil s odôvodnením, že tento verdikt bol protiústavný.

Bude vás zaujímať:

  1. Viktor Orbán počas volebnej noci v Budapešti.
  2. Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová
  4. Viktor Orbán počas volebnej noci v Budapešti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán nebude robiť rozdiely medzi voličmi: Sľubujem podporu všetkým občanom 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: