eReport.sk
Orbán má pravdu!
Ruský exprezident Dmitrij Medvedev. Zdroj: tasr

Medvedev: Orbán má pravdu, Európa vyzbrojuje Ukrajinu na svoj vlastný úkor!

Ruský exprezident a podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev v príspevku v aplikácii Telegram zopakoval, že Ukrajina „prestane existovať“ a vyzdvihol tiež vyjadrenia maďarského premiéra Viktora Orbána. V piatok to uviedol denník The Guardian, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková (vľavo) a jej čínsky rezortný kolega Čchin Kang počas spoločnej tlačovej konferencie v Pekingu v piatok 14. apríla 2023.
  2. Washington tlačí na Moskvu
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Zbrane sú kšeft

Orbán má pravdu!

Maďarský premiér povedal, že Ukrajina je po finančnej stránke neexistujúca krajina a že len čo prestanú Spojené štáty a európske krajiny (Kyjev) podporovať, vojna sa skončí. Na európskeho politika to povedal odvážne a trefne. Čo k tomu dodať, jedine len to, že ak skončí podpora zo strany Západu, bude to i koniec Ukrajiny ako takej,“ napísal Medvedev.

„Kremeľská elita“

Dmitrij Medvedev je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a je horlivým zástancom invázie ruskej armády na Ukrajinu. Kedysi bol pritom v Rusku i na Západe považovaný za liberála.

Rétorika bývalého ruského prezidenta je od začiatku konfliktu na Ukrajine stále agresívnejšia, pričom jeho vyhlásenia niekedy odrážajú myslenie najvyššej kremeľskej elity, konštatovala agentúra Reuters.

Orbán

Orbán v relácii Kossuth Rádió uviedol, že Ukrajinu financovať do nekonečna nemožno. „Ukrajinské dôchodky, platy, školstvo a zdravotníctvo, to všetko platí Európa, čo chýba jej ekonomike. Akonáhle by sme prestali financovať Ukrajinu, skončila by sa aj vojna,“ podčiarkol maďarský ministerský predseda, ako upozornil server 24.hu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medvedev: Orbán má pravdu, Európa vyzbrojuje Ukrajinu na svoj vlastný úkor!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php