tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Opozičný poslanec sa utrhol. Matoviča nazval „Lietajúcim Čestmírom“

Kauza okolo ruskej vakcíny neutícha. Sputnik V a jeho dodanie na Slovensko bolo pritom srdcovou záležitosťou expremiéra Igora Matoviča. Podľa opozičného poslanca Matúša Šutaja Eštoka je to dôkaz, že sa po vládnej kríze a Matovičovom odstúpení z funkcie nič nezmenilo.

„Tu naďalej pokračuje vláda Igora Matoviča, pretože on je jeden mesiac minister zdravotníctva, druhý mesiac minister zahraničných vecí, tuná s pánom poslancom (pozn. Gyimesim) ako „Lietajúci Čestmír“ chodí do Moskvy, potom do Budapešti,“ spustil v relácii televízie Markíza Na telo Šutaj Eštok a pokračoval. „Tento mesiac sa rozhodol, že bude ministrom hospodárstva, pretože letel do USA, namiesto toho, aby tam poslal ministra hospodárstva. To iba dotvára, že Igor Matovič si v tejto vláde môže robiť čo chce. A takí poslanci ako pán Gymesi mu v tom budú silno asistovať. To sú hlasovacie automaty, ktoré nepotrebujú tie zákony čítať. Oni to odhlasujú, pretože Matovič povedal,“ myslí si opozičný poslanec.

Šutaj Eštok prirovnal Matoviča k Lietajúcemu Čestmírovi – Foto: tasr

Prekvapivo mu dáva za pravdu koaličná poslankyňa Jana Bittó Cigániková. „Je to pravda. Igor Matovič sa každú chvíľu stane iným ministrom. Toto by nemal robiť. Nie je to správne. Škodí to hlavne Edovi Hegerovi, ktorý sa snaží túto situáciu riešiť,“ prezradila. Evidentne ich názor nezdieľa Matovičov verný poslanec György Gyimesi, ktorý na otázku, či si myslí, že by bolo prínosné, keby sa Igor Matovič do konca volebného obdobia vrátil do premiérskeho kresla odpovedal jasne: „Áno.“

Cigániková uznala, že Matovič sa každú chvíľu mení na iného ministra. – Foto: tasr

Gyimesi tiež nič nedaroval Šutajovi Eštokovi, hlavným dôvodom bol návrh strany Hlas, aby bol všetkým deťom pridelený jednorazový príspevok vo výške 300 eur. „Ste fejkoví sociálni demokrati s fejkovým návrhom. Vy ste ohlúpili národ, lebo ste povedali, že to dostane 1,1 milióna ľudí. Nie je to tak. Je to 153 tisíc detí,“ nechal sa počuť poslanec za OĽANO, ktorý sa v relácii ešte niekoľkokrát povadil so Šutaj Eštokom. „Páni, ja úplne žasnem nad tým, čo tu stvárate. Mňa by zaujímalo, čo toto pomôže ľuďom,“ čudovala sa Cigániková.

Poslanec za OĽANO Gyimesi by rád videl Matoviča ako premiéra. – Foto: tasr

Aj ona však niekoľkokrát bojovala s opozičným poslancom, ktorý jej skákal do reči. „Dokážete sa udržať? Lebo nemám ten pocit,“ upozornila ho prvý raz. Keď nepomohlo, pritvrdila: „Pán Eštok, zase ste sa neudržali. Počúvajte, vám to nejde. Dýchajte zhlboka. Nejde to? Ja počkám,“ rozhodla sa politička, ktorá si chcela vydupať svoje slovo. Cigániková prezradila, že čo sa týka kolúznej väzby, ktorá je v súčasnosti horúcou koaličnou i opozičnou témou, sa rodí kompromis.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opozičný poslanec sa utrhol. Matoviča nazval „Lietajúcim Čestmírom“

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku