eReport.sk
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) odvolávanie v parlamente ustála a vo funkcii zostáva. Foto: tasr

Opozícii opäť cvakli zuby naprázdno: Šimkovičová aj Dolinková vo svojich funkciách zostávajú!


Opozícia dostala dnes v Národnej rade SR možnosť odvolať hneď dve ministerky. Ako prvá prišla na rad šéfka rezortu kultúry Martina Šimkovičová (SNS), po nej poslanci hlasovali o odvolaní ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej (Hlas-SD). Napriek veľkému úsiliu opozície obidve ministerky vo funkciách zostávajú.

Koalícia svoje ministerky podržala

Poslanci Národnej rady (NR) SR neodvolali Martinu Šimkovičovú (nominantka SNS) z postu ministerky kultúry. Rozhodli o tom v utorkovom hlasovaní. Za opozičný návrh na jej odvolanie hlasovalo 64 poslancov zo 142 prítomných, proti bolo 78. Návrh na odvolanie ministerky kultúry podali opozičné PS a SaS ešte vo februári. Ministerka podľa nich neprimerane zasahuje do slobody kultúry svojimi výrokmi a krokmi. Šimkovičová ich argumenty odmietla, deklarovala napĺňanie vízie pre kultúru z vládneho programu. Zastali sa jej aj koaliční kolegovia a členovia vlády.

„Ďakujem všetkým poslancom a poslankyniam, ktorí mi v dnešnom hlasovaní vyjadrili podporu. Veľmi si ju vážim. Ideme ďalej a pokračujeme v napĺňaní programového vyhlásenia vlády.“ reagovala minister kultúry na sociálnej sieti.

Zdroj: eReportYouTube.com

Poslancom z opozície sa nepodarilo odvolať ani ministerku Zuzanu Dolinkovú. Za opozičný návrh hlasovalo 64 poslancov zo 142 prítomných, proti bolo 78. Ministerku zdravotníctva navrhli odvolať hnutie Slovensko, PS a KDH. Poslanci opozície argumentovali neriešením problémov zdravotníctva, ako kolabujúci ambulantný sektor či nedostatok sestier. Hovorili aj o ohrozovaní eurofondov. Dolinková odmietla ich výčitky. Tvrdí, že jej rezort postupne rieši spomínané problémy. Informovala, že pripravuje aj reformu všeobecnej ambulantnej starostlivosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opozícii opäť cvakli zuby naprázdno: Šimkovičová aj Dolinková vo svojich funkciách zostávajú!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne