eReport.sk
Zľava Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto: tasr

Opozícia prvýkrát vôbec nekritizuje! Strany Pellegriniho a Fica reagujú na dovoz Sputnika

Neregistrovaná ruská vakcína Sputnik V je v aktuálnej situácii núdzovým riešením. Dôležité na jej využitie je zachovanie dobrovoľnosti očkovania. V reakcii na dovoz prvej dodávky vakcíny to uviedol poslanec parlamentu a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši.

“V situácii, keď Európska únia nebola schopná zabezpečiť dostatok certifikovaných vakcín pre jednotlivé členské štáty a nechala to na pleciach jednotlivých národov, musíme aj my siahnuť po takýchto núdzových riešeniach, samozrejme pri zabezpečení absolútnej dobrovoľnosti všetkých, ktorí sa dajú touto vakcínou zaočkovať,” skonštatoval Raši.

Smer ďakuje Rusom

Stanovisko médiám zaslal aj opozičný Smer-SD, s tým, že strana od od samého začiatku “podporovala nákup vakcíny Sputnik V a odmietala hrať akékoľvek geopolitické hry pri ochrane zdravia a života ľudí.”

“Je správne, že tí ľudia, ktorí sa chcú dať dobrovoľne zaočkovať, budú mat možnosť výberu vakcíny. Sme presvedčení, že opakovaným nátlakom prispel k dnešnej dodávke Sputnika V a ďakuje ruskej strane za pružnosť,” reagoval hovorca strany Ján Mažgút.

Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval v pondelok z košického letiska, kde priviezli prvú dodávku. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity