eReport.sk
Zľava Mária Kolíková, Igor Matovič a Veronika Remišová. Foto: tasr

Opozícia má dôvod na radosť: V týchto dňoch sa tešila z dvoch dobrých správ!

Opozičných politikov podľa publicistu Juraja Hrabka potešili v ostatných dňoch hneď dve dobré správy. Jedna súvisí s odvolávaním ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) a tá druhá sa týka priamo najmenšej koaličnej strany Za ľudí.

Skutočnosť, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) ostáva vo funkcii aj po pondelkovom (10. 5.) parlamentnom hlasovaní o vyslovení nedôvery členovi vlády, nie je podľa publicistu Juraja Hrabka prekvapivá. “Ani poslanci z klubu OĽANO si nemôžu dovoliť hlasovať za odchod člena vlastnej vlády, a k tomu ešte na návrh Smeru-SD,” konštatoval v stredajšej (12. 5.) diskusii na TASR TV.  

V krajnom prípade mal navrhnúť odvolanie Heger

“Opozícia nemôže robiť personálnu politiku vo vládnej koalícii. To sa stalo v slovenskej histórii iba raz, keď bol odvolaný minister zdravotníctva Viliam Soboňa, a odvtedy sa to tak nerobí,” dodal Hrabko.    

Ak by ministerka cítila, že vo vládnej koalícii nemá podporu, mohla by podľa neho odísť sama, v krajnom prípade by mohol dať návrh na jej odvolanie premiér Eduard Heger (OĽANO). “Tak sa to robí v slušných krajinách,” povedal Hrabko.

Poukázal aj na to, že OĽANO, ktoré má voči ministerke výhrady, nezaujalo spoločný postoj. “Časť poslancov zotrvala pri svojom predsedovi Igorovi Matovičovi a časť bola skôr pri premiérovi Eduardovi Hegerovi. Tento stav v klube nie je trvalý, skôr ‘plávajúci’ a v čase sa bude meniť,” odhadol Hrabko.    

Robotou opozície je zväčšiť rozkol v OĽaNO

Za “víťaza” hlasovania však nikoho z najsilnejšieho vládneho hnutia nepovažuje. “Z hlasovania vidíme, že klub jednotný nie je. Z toho nemôže mať radosť nikto okrem opozície. Tú radosť môže mať a jej prácou je skúšať ďalej túto nejednotnosť zväčšiť,” poznamenal Hrabko.

Projekt Andreja Kisku bol veľkým omylom

Dobrou správou pre opozíciu sú podľa neho aj prestupy členov vládneho hnutia Za ľudí do konkurenčných strán, ako to vstupom do strany Spolu naposledy urobila bývalá poslankyňa Andrea Letanovská. “Čo sa týka samotnej strany Za ľudí, je to iba ďalšie potvrdenie toho, že odchádza do minulosti a že tento projekt Andreja Kisku bol veľkým omylom,” tvrdí Hrabko. 

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport