eReport.sk
Migranti po vylodení v Španielsku. Foto: tasr/ap

Rok 2006 je späť: Kanárske ostrovy opäť čelia návalu migrantov

Španielske Kanárske ostrovy zaznamenali príchod najvyššieho počtu migrantov na člnoch od roku 2006. V sobotu o tom informovali miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Na Kanárske ostrovy sa v piatok priplavilo na 22 člnoch vyše 700 migrantov, napísal denník La Provincia. Údajne sa preplavili cez Atlantický oceán na malých rybárskych člnoch nazývaných cayucos a zachytili ich námorní záchranári.

Od roku 2006 ide o najvyšší počet migrantov, ktorí tam prišli za jediný deň. Počas uvedeného roka dorazilo na plavidlách na súostrovie vyše 31.000 migrantov.

Tento rok sa znovu pokúsil dostať na Kanárske ostrovy zvýšený počet migrantov. Od januára sa ich tam doplavilo okolo 7500, v porovnaní s 2700 migrantmi z vlaňajška, uviedla rozhlasová a televízna stanica RTVE.

Kanárske ostrovy sa nachádzajú 100 kilometrov od pobrežia západnej Afriky a plavba cez otvorený Atlantik je pre migrantov na malých člnoch veľmi nebezpečná. Existujú iba odhady o počte ľudí, ktorým sa táto plavba nepodarila a pri pokuse dostať sa na súostrovie zahynuli.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rok 2006 je späť: Kanárske ostrovy opäť čelia návalu migrantov

Najnovšie