eReport.sk
Na snímke harmonikári hrajú pri odberovom mieste v Opatovej, mestskej časti Trenčína, ako poďakovanie zdravotníkom a dobrovoľníkom. Foto: tasr

ONLINE: Máme za sebou druhé kolo. V závere ho takto osviežili harmonikári

Po sobotnom druhom kole plošného testovania na COVID-19 na Slovensku sa odberné miesta otvorili aj v nedeľu 8. novembra. Tisícky odberných miest boli opäť v prevádzke v čase od 8.00 do 20.00 h s prestávkami od 12.00 do 12.45 h a od 17.00 do 17.30 h.

Na svojich miestach v tzv. červených okresoch Slovenska, ktorých sa toto testovanie primárne týkalo, boli zdravotníci a vojaci, pričom na akciu dohliada aj armáda policajtov. Opäť platilo, že je možnosť otestovať sa aj v niektorých zelenených okresoch. V tejto súvislosti napríklad v Bratislave od rána pribudlo odberné miesto v priestoroch Miestneho úradu na Mierovej ulici v mestskej časti Ružinov, pretože jediné, ktoré v hlavnom meste fungovalo počas soboty v Mlynskej doline, čelilo veľkému náporu záujemcov. Ukázalo sa však, že to bolo málo, pretože v hlavnom meste a rovnako aj v Košiciach sa čakacie čakacie doby aj v nedeľu počítali na hodiny. Všetky podrobnosti o tom, čo priniesol včerajší deň nájdete TU.

Vo finále nedeľného testovania zažili príjemné chvíle minimálne tí, ktorí navštívi odberné miesto v trenčianskej mestskej časti Opatová, kde atmosféru vylepšili miestni harmonikári. „Nie sme v celej zostave, lebo speváci sú doma. Takže sme oklieštení a prišli sme zahrať všetkým, čo nám pomáhajú v tejto ťažkej chvíli. Sú tu väčšinou Opatovani, preto sme im zahrali pesničky z Opatovska alebo z trenčianskeho regiónu,“ vysvetlil harmonikár Pavol Liška to, ako vznikol spontánny nápad zahrať ľuďom na futbalovom ihrisku.

Aj my, v eReporte, ďakujeme všetkým, ktorí ste náš ONLINE prenos z testovania sledovali s nami. Krásny zvyšok nedele, a najmä buďte všetci zdraví a nezabúdajte na zodpovednosť, priateľa!

Zdroj: eReport/tasr/sita, foto: tasr/fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ONLINE: Máme za sebou druhé kolo. V závere ho takto osviežili harmonikári

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti