tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Erik Tomáš. Foto: tasr

One time testovanie, next time Sputnik? Tomáš: Len neskáčme na lep Matovičovi!

Ak môže ruská vakcína Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 pomôcť, treba ju objednať a dôrazne upozorniť ľudí, že ide o experimentálny neregistrovaný liek. Ak má občan napriek tomu oň záujem, treba mu umožniť zaočkovať sa touto vakcínou. Uvádza to mimoparlamentná strana Hlas-SD vo svojom stanovisku, ktoré poskytla jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

„Ak nám Sputnik môže pomôcť, treba ho objednať a dôrazne upozorniť ľudí, že ide o experimentálny neregistrovaný liek. A ak má človek napriek tomu záujem o podanie tohto lieku, treba mu to umožniť,“ konštatuje Hlas-SD.

Strana premiérovi Igorovi Matovičovi odkazuje, že ak chce ruskú vakcínu mať, nech dá miesto „hysterických tlačoviek“ pokyn svojmu ministrovi a nech ich dovezú na Slovensko. Premiérové piatkové vystúpenie, ako aj rokovania vlády a koaličnej rady označil za škaredé a nepoctivé propagandistické divadlo.

„Minister zdravotníctva môže z vlastného rozhodnutia udeliť neschválenej vakcíne výnimku presne tak, ako udelil výnimku napríklad na liek Ivermectin, pre ktorý žiadna vláda ani koaličná rada nerokovala. Igor Matovič hľadá len ďalšieho triedneho nepriateľa, na ktorého by mohol zhadzovať zodpovednosť a posielať ho kopať hroby,“ myslí si Hlas-SD.

Zdroj: fb/HlasSocialnaDemokracia

Erik Tomáš z Hlasu pridal k téme „Sputnik“ aj vlastný príspevok na soiálnej sieti, ktorý nazval „ONE TIME TESTOVANIE, NEXT TIME SPUTNIK“. V statuse pripomenul, že vláda najprv podcenila prípravy na druhú vlnu pandémie a následné začalo celoplošné testovanie.

„Celé Slovensko žilo plošným testovaním a na letné zlyhanie sa rýchlo zabudlo. Keďže však súčasná vláda je skupinka neschopných amatérov, nasledovali ďalšie zlyhania. Výsledkom sú už smutné známe rekordy v počte hospitalizovaných i úmrtí. Matovičovi tečie do topánok a tak opäť zmenil tému. Tentokrát si pomohol Sputnikom,“ píše Tomáš, ktorý však zdôrazňuje, že proti ruskej vakcíne nič nemá. „Aby sme si rozumeli, nemám nič proti očkovaniu Sputnikom, ak sa potvrdí jeho efektivita a bezpečnosť. Len neskáčme na lep Matovičovi, ktorý sa opäť snaží odviesť pozornosť od podstaty. A tou je vyvodzovanie politickej zodpovednosti voči nemu, Krajčímu a vlastne celej tejto vládnej partičke tragédov !,“ uzavrel.

Zdroj: fb/et

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

One time testovanie, next time Sputnik? Tomáš: Len neskáčme na lep Matovičovi!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku