eReport.sk
Ondrej Kandráč s rodinou, foto: TV JOJ

Ondrej Kandráč: Umelec môže veľmi ľahko vyhorieť!

Som proti homeopatikám, šarlatánom a liečiteľom. Bludom neverím,“ tvrdí hudobník a moderátor Ondrej Kandráč(43) a zároveň priznáva, že aj umelec môže ľahko vyhorieť.

Ondrej Kandráč je úspešný hudobník, ale aj príležitostný moderátor. Má krásnu manželku a tri zdravé deti. Pred tromi rokmi poskytol portálu preventivne.sk rozhovor, v ktorom hovoril aj o vzťahu so svojou milovanou manželkou.

Viac sa dozviete:

„Myslím, že neexistuje univerzálne pravidlo, kedy vzťah funguje a kedy nie. To, že sa protiklady priťahujú môže fungovať, ale aj nemusí. Pri nás je to tak. Sme mierne rozdielni v niektorých názoroch. Manželka nemala veľký vzťah ku folklóru, ani nechodievala na etno koncerty. Má však iný pohľad na niektoré veci,“ priznal pred tromi rokmi.

Zároveň dodal, že rodina je pre neho na popredných priečkach. „Myslím si, že veľkým smerovateľom sú rodina, deti a pocit hrejivého domáceho krbu. To znamená miesto, kam sa môžete vrátiť. Vždy je to veľkou motiváciou,“ povedal Kandráč.

Neverí bludom!

V rozhovore pre portál preventivne.sk prehovoril aj o svojom zdraví. Verím predovšetkým zdravému rozumu a zlatej strednej ceste. „Som v tomto smere veľmi opatrný. Som proti homeopatikám, proti rôznym šarlatánom a liečiteľom, ktorí využívajú energiu neviem odkiaľ. Bludom neverím. V rámci alternatívy uznávam liečbu rôznymi bylinkami, alebo zdravou stravou. Som zároveň veľkým odporcom antibiotík. Podľa mňa nás antibiotiká viac ničia, ako nám pomáhajú,“ tvrdí Ondrej Kandráč.

Nemá rád extrémy, no abstinentom nie je. „Podľa mňa je každý extrém chorý. Aj abstinencia je niečo, čo nie je úplne normálne, rovnako ako aj nadmerné pitie. Keď si však čas od času doprajem dobré vínko v spoločnosti dobrých priateľov a zažijeme príjemnú zábavu, nevidím na tom nič zlé. Problém nastane vtedy, ak by sa stal alkohol zmyslom nášho života,“ myslí si hudobník.

Podľa neho je dobrá psychika základom života. Priznáva, že aj umelec môže vyhorieť. „Nám umelcom však hrozia aj iné zdravotné problémy. Jednou z nich je strata emócií. Máme tendenciu všetko prehnane emocionálne prežívať. Máme vyššiu mieru senzibility. Na to si treba dávať pozor a treba trošku ubrať, lebo aj umelci môžu vyhorieť. Dnes už je to pomerne bežná vec aj v iných povolaniach.“

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ondrej Kandráč: Umelec môže veľmi ľahko vyhorieť!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport