Iľja Kovalčuk, foto:instagram

Omsk nestačil na Kchun-lun, Kovalčuk s gólom pri debute

Hokejisti Dinama Riga zvíťazili v stredajšom zápase KHL na ľade Spartaka Moskva 5:2. Slovenský brankár Július Hudáček sa v drese domácich dostal do hry v 52. minúte a za svoj chrbát nepustil žiadnu strelu súpera.

Avangard Omsk prekvapujúco prehral s Červenou hviezdou Kchun-lun 3:4 po samostatných nájazdoch. V drese domácich debutoval 37-ročný útočník Iľja Kovaľčuk, ktorý v 36. minúte vyrovnal na 2:2 a domáci o pár sekúnd neskôr viedli. Hostia však vyrovnali v poslednej minúte zásluhou Ryana Sproula a v nájazdoch rozhodol ďalší Kanaďan Hunter Shinkaruk. Kovaľčuk v piatej sérii svoj nájazd nepremenil. Barys Nur-Sultan zdolal Metallurg Magnitogorsk 3:2 po predĺžení.

KHL – sumáre:
Spartak Moskva – Dinamo Riga 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 8. Radil, 27. Junkov – 5. Darzinš, 31. Berzinš, 40. Bukarts, 43. Dzierkals, 52. Paršin
 /J. Hudáček (Spartak) chytal od 52. minúty/

Avangard Omsk – Červená hviezda Kchun-lun 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
 Góly: 20. Boucher, 36. Kovaľčuk, 36. Dedunov – 6. Werek, 24. Lazarov, 60. Sproul, rozh. sam. nájazd: Shinkaruk

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 13. Frattin, 24. Heatherington, 63. Frattin – 38. Goldobin