eReport.sk
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková , foto: profimedia

Omša za Libušku Šafránkovú: Dagmar Havlová splnila svoj sľub!

Na rodinnej omši sa s Libuškou Šafránkovou (†68) rozlúčila najbližšia rodina, manžel, syn a sestra. Nechýbala ani Dagmar Havlová (68), ktorá bola Popoluškina spolužiačka.

Medzi prvými dorazil aj herec Jan Kačer, ktorému nedávno zomrela manželka Nina Divíšková. Medzi hosťami nechýbali ani Jan Hrušinský, Naďa Konvalinková, Bára Kodetová a Eliška Balzerová. Omša sa začala o štvrtej hodine poobede v kostole svätej Anežky Českej na pražskom Spořilove. Nebola verejná, ľudia ju mohli sledovať na veľkoplošnej obrazovke.

Počas obradu prehovorili viacerí kolegovia slávnej herečky. Medzi nimi aj bývalá prvá dáma Dagmar Havlová. Tá sľúbila Šafránkovej synovi Josefovi, že povie niečo veselé. Preriekla sa, že sa s Libuškou zoznámila v roku 1948, namiesto 1968 na chodbe konzervatória. Pri spomienke nasadila brniansky prízvuk. Dagmar pochádzala z brnianskych Židenic a Libuška zo Šlapanic. Mali sa veľmi rady.

Medzi prvými dorazil na pohreb aj slávny princ a Šafránkovej herecký partner Pavel Trávniček. Pohľad na jej milovaného manžela Josefa Abrháma bol smutný. Na vozíku pôsobil skľúčene a smútok nad stratou dlhoročnej partnerky skrýval len veľmi ťažko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Omša za Libušku Šafránkovú: Dagmar Havlová splnila svoj sľub!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti