eReport.sk
Karel Gott pózuje pred jedným zo svojich obrazov v roku 1999. Foto: tasr

Olúpený český milionár zúri. Odcudzili mu drahocenný obraz od Gotta!

Český kontroverzný pracháč Karel Janeček bol okradnutý. Trápi ho, čo si zlodeji z jeho skladu odniesli. Obraz od maestra Gotta.

Z jeho pražského skladu mu zmizol cenný obraz. Mal názov Čas něžnosti III. Namaľoval ho zosnulý niekoľkonásobný český slávik v roku 2012. Karel Janeček (47), ktorý je podľa rebríčka Forbes osemdesiaty štvrtý najbohatší Čech, obraz vydražil pred ôsmimi rokmi na aukcii v Obecnom dome. Zaplatil zaň vtedy vyše štvrť milióna českých korún, teda približne desaťtisíc eur. „Ide o jeden z mojich prvých obrazov vôbec. Jeden obraz povie niekedy viac ako dvetisíc slov. Maľovanie je tichá poézia a poézia je hovoriace maľovanie,“ opísal po dokončení prvého obrazu Čas nežnosti jeho autor. Janeček zbohatol na algorytmickom tradingu. Výstredný matematik je posadnutý číslom 21. Je to vidieť hneď na niekoľkých firmách v jeho portfóliu, ktoré v sebe nesú toto číslo.

Basa!

Lupičom hrozí až dvojročné väzenie. „Obraz som mal vo svojom byte. Potom sme sa sťahovali a mali sme ho dlhší čas uskladnený na novom mieste. Keď sme ho na jeseň minulého roku chceli umiestniť, zistili sme, že obrazu niet,“ vyjadril sa ku krádeži Janeček. „Sú rôzne varianty, ktoré sa mohli stať, boli tam ľudia, ktorí mali nejakú prácu, stratilo sa ešte aj pár nepodstatných maličkostí,“ povedal k zmiznutiu diela a zdôraznil, že obraz vyjadroval Gottov postoj k životu. Dielo malo pre Karla Janečka násobne väčšiu hodnotu, než bola aukčná čiastka: „Je dokonca veľmi pravdepodobné, že aj tržná hodnota by bola dnes výrazne vyššia,“ doplnil biznismen. Po páchateľovi krádeže pátra pražská polícia.

Foto: tasr, policie ČR instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Olúpený český milionár zúri. Odcudzili mu drahocenný obraz od Gotta!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php