eReport.sk
Olga Menzelová, foto: profimedia

Olga Menzelová už nemohla mlčať! Prehovorila o sexuálnych útokoch, ktoré prežila

Vdova po oskarovom režisérovi Jiřím Menzelovi Olga sa vyjadrila ku kauze českého poslanca Dominika Feriho. Ten mal podľa zistení novinárov sexuálne obťažovať niekoľko dievčat. Jej názor na kauzu zdvihol viacerých zo stoličky.

„Dámy a páni, dievčatá a ženy, dianie posledných dní mi ako žene nedá a neodpustím si nasledujúce úvahy. Viete si predstaviť, že by ste sa stali v dnešnej dobe predmetom sexuálneho obťažovania, alebo priamo nevyberaného správania zo strany muža, verejne známeho politika, a ponechali to bez adekvátnej reakcie? Môže byť podľa vás strach z osoby agresora tak veľký , že prekoná pocit pošpinenia, poníženia a frustrácie pretrvávajúce možná do konca života? Obzvlášť, ak by som vedela, že je dotyčný politik a čakala by som s obvinením (ktoré sa mi samozrejme po tak dlhej dobe bude sakra ťažko preukazovať) na dobu pred voľbami? Veľmi ma zaujíma váš názor, “ napísala Oľga ku kauze na Instagrame a čakala reakcie.

Nedokázala by mlčať

„Ak sa niečo také stane žene, nemá si to rozhodne nechávať pre seba a nemá sa báť ísť s tým von. Trápenie s takýmto tajomstvom musí byť strašné. Je to hanba dotyčného, ​​nie ženy,” napísala Menzelová. Svojim vyjadrením dala najavo, že celý škandál môže byť politická hra keďže je v Česku pred voľbami.

Olga Menzelová pritom nepopiera, že tiež má so sexuálnou agresiou a s nátlakom vlastné skúsenosti. „V živote som sa s niekoľkými, zrejme podobnými situáciami stretla, ale nenechala som si to. Tak ma to doma naučili. Čo je prípustné a čo už nie je, a že človek sa k vám správa tak, ako mu dovolíte. A že nie znamená nie. Chápem, že každá žena to má nastavené inak. Preto je potrebné sa vzájomne povzbudzovať, aby sme takéto veci riešili čo najskôr, nie s odstupom týždňov, mesiacov či rokov. To už sa potom zrejme bude čokoľvek zle dokazovať,” dodala k afére okolo mladého politika.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport