eReport.sk
OĽANO poškodilo zdravotníctvo
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO). Zdroj: tasr

Odborník Szalay: OĽANO poškodilo zdravotníctvo viac ako Pavol Paška, zlyhaní je neúrekom!

OĽANO poškodilo zdravotníctvo. V Prešovskom kraji rezonuje kauza neplatných receptov na lieky, ktoré boli aj napriek tomu vydané. Lekárne na základe toho vydali farmaceutický tovar v hodnote až niekoľkých desiatok tisícov eur. Keď požiadali Všeobecnú zdravotnú poisťovňu o ich preplatenie, majitelia lekární ostali nemilo prekvapení. Nemalo sa pritom jednať len o Prešovský kraj, ale aj o iné kraje, kde však problém nedošiel do až tak vypuklých rozmerov.

Lekárne sa peňazí nedočkajú

VšZP sa teraz bráni a peniaze nechce lekárňam vyplatiť, lebo podľa nej nepostupovali podľa príslušných pravidiel. Tie totižto hovoria o tom, ako má recept vyzerať a čo všetko má obsahovať. Čísla receptov mali byť v tomto prípade neplatné.

Zodpovednosť za toto všetko sa dá pripísať súkromnej firme Rokus, ktorá vyhrala tender fakultnej nemocnice na dodávku papierových receptov. Nerešpektovala však vyhlášku ministerstva a nemocnici dodala tlačivá lekárskych predpisov so zlými sekvenčnými číslami.

Tvrdá kritika od odborníka

Problém podľa dlhoročného odborníka na zdravotníctvo Tomáša Szalaya, ktorý v súčasnosti šéfuje zdravotníctvu v rámci Bratislavského samosprávneho kraja, nemá byť len samotné porušenie vyhlášky, ale aj finančný stav VšZP a zdravotníctva ako celku. Táto vláda podľa neho v rezorte zdravotníctva pôsobila ešte horšie, ako minulé vlády. Celkovo sa dá skonštatovať, že zdravotníctvo je na Slovensku dlhodobo riadené zle.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kedy zareagujete na kauzu Záleskej?
  2. Trávia "hegerovci" Slovákov?
  3. Nezaslúžil si skončiť ako Lučanský
  4. Bláznivý Apríl?

OĽANO poškodilo zdravotníctvo

„Zlyhaní je v tejto kauze neúrekom. Pointa príbehu je však, že VšZP je (opäť) v zúfalej finančnej situácii a hľadá akékoľvek formálne zámienky na nezaplatenie faktúr. OĽaNO dokázalo poškodiť slovenské zdravotníctvo viac ako Pavol Paška,“ vyjadril sa Szalay ku kauze.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborník Szalay: OĽANO poškodilo zdravotníctvo viac ako Pavol Paška, zlyhaní je neúrekom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php