eReport.sk
Tlačová konferencia Obyčajných ľudí a nezávislých osobností 14. decembra 2011 v Bratislave, kde predstavili kandidačnú listinu do parlamentných volieb. Na snímke v popredí Igor Matovič.
Tlačovka OĽaNO v roku 2011, v popredí Igor Matovič. Foto: tasr

OĽaNO oslávi desať rokov, možno bude aj párty. Taká rodinná, hnutie nemá ani 50 členov

Napriek tomu, že ide aktuálne o najväčšie vládne hnutie, reálnych členov má OĽaNO len zopár desiatok. Ani nie 5O, čo skutočne nie je štandardný počet. Rovnako, ako za celkom bežné nemožno považovať správanie predsedu OĽaNO Igora Matoviča. V podstate celé hnutie tvoria okrem neho jeho podpredsedovia Eduard Heger, Jaroslav Naď, Jozef Viskupič, Michal Šipoš a Július Jakab. Mená zvyšných 39 členov pozná málokto. OľaNO je však aj tak pevnou súčasťou slovenskej politickej scény už 10 rokov. Práve tento rok si hnutie pripomenie prvú dekádu existencie a možno bude aj nejaká párty. Samozrejme, až keď pandémia skončí. Vzhľadom k počtu členov v OĽaNO, by to pokojne mohla byť v podstate aj akási rodinná oslava…

Vládne hnutie OĽANO nateraz neplánuje snem, ku koncu roka malo 45 členov. Uviedol to hovorca hnutia Matúš Bystriansky. Aj po odchode poslanca Košického samosprávneho kraja a mesta Michalovce Milana Kaplana z OĽANO by tak malo mať hnutie dostatok členov.

„V súčasnosti neplánujeme zasadnutie snemu,“ reagovalo hnutie na otázku, či bude mať v blízkom čase riadny snem. Posledný malo v novembri minulého roka. Pravidelný snem hnutia sa vtedy pre pandémiu konal per rollam.

Na snímke brífing poslanca Národnej rady SR Igora Matoviča vo štvrtok 3. novembra 2011 v budove parlamentu na Námestí A. Dubčeka v Bratislave ohľadom názvu jeho pilitickej strany. – Foto: tasr

Predsedníctvo OĽANO sa po novembrovom sneme nezmenilo, hnutie si opätovne zvolilo za podpredsedov Eduarda Hegera, Júliusa Jakaba, Jaroslava Naďa, Jozefa Viskupiča a Michala Šipoša.

Predsedu si hnutie nevolilo, ostal ním Igor Matovič. Toho zvolili na poslednom riadnom sneme v októbri 2019. Podľa stanov hnutia by sa mal predseda voliť na štvorročné obdobie a snem sa má konať minimálne raz za rok. Predseda ho môže zvolať aj vtedy, ak o to napríklad požiada aspoň tretina členov hnutia.

Mediálny tím OĽANO vtedy pripomenul, že tento rok oslávi hnutie desiate výročie svojho vzniku. Hovorilo sa i o možnej oslave spoločným stretnutím po skončení sa pandémie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽaNO oslávi desať rokov, možno bude aj párty. Taká rodinná, hnutie nemá ani 50 členov

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti