eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas-SD
Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas-SD. Foto: tasr

OĽANO má v prieskume stále menej ako Hlas či Smer. Eštok vysmial Šipoša

Televízia Markíza v diskusii Na telo zverejnila čerstvý prieskum predvolebných preferencií jednotlivých politických strán. Na čele rebríčka s viac ako 19 % kraľuje Hlas-SD, v závese sa nachádza Smer (15,5 %) a prvú trojku uzatvára liberálna SaS (12,2 %).

Štvrté skončilo OĽANO s 8,4 %, nasleduje Progresívne Slovensko (6,9 %), Sme rodina (6,3 %) a do parlamentu by sa v tomto čase dostala aj strana KDH (6,1 %), Republika (5,5 %) a Aliancia (5,2 %). Prieskum pre televíziu Markíza realizovala agentúra Focus v dňoch od 20. do 27. októbra na vzorke 1 009 respondentov.

Hoci oproti nedávnemu prieskumu OĽANO narástlo, žiadny veľký skok v preferenciách sa nekonal. Predseda poslaneckého klubu Obyčajných ľudí Michal Šipoš si však z toho ťažkú hlavu nerobí. „Čo sa týka našich prieskumov, dlhodobo sa držíme na 8 až 9 %. Tri mesiace pred voľbami si pamätám, že sme mali 6 %. Čiže nie je to žiadne prekvapenie. Najlepším prieskumom sú voľby,“ prezradil. Pre nízke čísla sa mu však vysmial podpredseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok. „Mali ste 26 % vo voľbách, teraz máte koľko? Osem? Vašej vláde neverí 80 % ľudí. To hovorím na vaše pokrytectvo. Pred rokom ste sa smiali Smeru, ako padá a vy ste teraz padli tak, že už len tí najvernejší vám ostali a viete prečo? Lebo ste tých ľudí oklamali,“ vyčítal Šutaj Eštok Šipošovi.

Hoci podľa najnovšieho prieskumu by už súčasná koalícia nebola schopná zložiť vládu, Jana Bittó Cigániková zo SaS voličom ďakovala. „Chcem poďakovať občanom za každý jeden hlas pre koalíciu. Viem, že to ľudia nemajú ľahké, viem, že ani my nie sme úplne ideálni. Sme ľudia, robíme chyby. Urobilo sa veľa chýb. Hlavne komunikačných,“ sypala si popol na hlavu šéfka zdravotníckeho výboru.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO má v prieskume stále menej ako Hlas či Smer. Eštok vysmial Šipoša

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti