eReport.sk
Jozef Pročko Foto: tasr

OĽANO a SaS opäť na nože? Pročkova asistentka poúča prezidentku

Vyzerá to tak, že vojnová sekera medzi OĽANO a SaS sa po koaličnej kríze zakopala iba na oko. Hoci oficiálne zatiaľ k žiadnym hádkam nedochádza, v zákulisí to už začína vrieť. Tento raz je dôvodom prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa postavila za našich vedcov a žiada sprístupniť zmluvu o nákupe ruskej vakcíny Sputnik.

„Bude to predmetom môjho záujmu, dôvody utajenia a podobne. Dúfam, že problém so sprístupnením zmluvy nebude žiadny, vzhľadom k tomu, že mám z titulu svojej funkcie prístup k tým najtajnejším dokumentom, ktoré sú na Slovensku,“ nechala sa počuť hlava štátu, ktorá tiež počas svojej návštevy ŠÚKL a SAV okomentovala to, akým spôsobom komunikoval minister financií Igor Matovič. „Veľmi ma mrzí, že koncom minulého týždňa zazneli vyjadrenia z úst ministra financií, ktoré nepriamym spôsobom vyjadrili kritiku alebo pochybnosť nad kvalitou našich inštitúcií. Považujem to za absolútne neprimerané a nesprávne,“ zdôraznila prezidentka, ktorá rozpútala tichú vlnu vášní.

Prezidentka navštívila ŠÚKL i SAV. Chce sa pozrieť na zmluvu o ruskej vakcíne. – Foto: facebook ZČ

Netrvalo totiž dlho a do právomocí hlavy štátu sa oprela poslanecká asistentka Mária Benová, ktorá je pravou rukou poslanca Jozefa Pročka. Sama Benová kandidovala za OĽANO a zrejme sa jej nepáči, že by sa Čaputová mala dostať k utajovanej zmluve a tak si na pomoc zobrala Ústavu SR, z ktorej citovala. „Prezident má právo vyžadovať od členov vlády informácie potrebné na plnenie svojich úloh. Nie vládnych!“ rozčuľuje sa Pročkova asistentka.

Zdroj: Facebook MB

Schladil ju však poslanec Peter Osuský, ktorý sedí v parlamente za stranu SaS. „Prezidentka má „v referáte” aj zahraničnú politiku a ergo má právo na akúkoľvek informáciu v tejto oblasti. Pani kandidátka si nevšimla, že nejde o zmluvu medzi Pavlínkou a Igorom,“ dodal politik ironicky. Aj viacerí diskutujúci sa pýtali, prečo je zmluva na dodávku ruskej vakcíny tajná.

Zdroj: Facebook MB

„Obráťte sa na Európsku komisiu, prečo boli všetky zmluvy s výrobcami vakcín spočiatku úplne tajné a až po nátlaku europoslancov sa sčasti odtajnili. Podotýkam sčasti sú redigované,“ bránila zúrivo Benová svoju česť i česť predsedu hnutia Igora Matoviča. „Prestaňte tu trepať o vlastizrade a radšej riešte súvislosti s Počiatkom a ďalšími, ktorí túto republiku systematicky okrádali roky. No je zrejmé, že toto vám nevadí. Ale Matoviča treba odpáliť. Prečo asi? Komu to bude vyhovovať?“ odkázala poslanecká asistentka niektorým diskutujúcim, ktorí si dovolili kritizovať expremiéra.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport