eReport.sk
Foto: unsplash

Okresný súd Trenčín prepustil exministra Štefanova

Bývalého ministra výstavby a regionálneho rozvoja Igora Štefanova, odsúdeného v kauze nástenkového tendra, prepustil v pondelok Okresný súd Trenčín podmienečne na slobodu. Rozhodnutie súdu je právoplatné. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Odsúdenému určil súd päťročnú skúšobnú lehotu a súčasne nad odsúdeným nariadil probačný dohľad na obdobie 18 mesiacov. V čase trvania probačného dohľadu sa odsúdený musí zdržiavať na území Slovenskej republiky, musí sa podrobiť kontrole technickými prostriedkami, zamestnať sa alebo sa preukázateľne uchádzať o zamestnanie. Má zakázané stretávať sa a kontaktovať sa s bývalým ministrom výstavby a regionálneho rozvoja Mariánom Janušekom.

Rozhodoval na verejnom zasadnutí

Súd podľa Tarabusa rozhodoval na verejnom zasadnutí na základe návrhu riaditeľa ústavu na výkon trestu odňatia slobody, ktorý konštatoval, že odsúdený spĺňa podmienky na podmienečné prepustenie s nariadenou kontrolou technickými prostriedkami, riziko recidívy bolo vyhodnotené ako nízke a resocializačná prognóza u odsúdeného je priaznivá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pripravujú sa na vojnu?
  2. Nová legislatíva
  3. Szijjártó s OSTRÝM odkazom
  4. Na snímke mladá švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová poskytuje rozhovor médiám

spĺňa všetky tri podmienky

,,Súd dospel k záveru, že odsúdený spĺňa všetky tri podmienky, ktoré stanovuje zákon, aby mohol byť podmienečne prepustený na slobodu. Odsúdený vykonal viac ako polovicu z uloženého trestu vo výmere deväť rokov odňatia slobody. Ako vyplýva z jeho hodnotenia, svojím správaním a plnením svojich povinností vo výkone trestu preukázal polepšenie. Súd konštatoval aj splnenie tretej podmienky. Teda že od odsúdeného možno dôvodne očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život,“ doplnil Tarabus.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Okresný súd Trenčín prepustil exministra Štefanova

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre