eReport.sk
Eiffelova veža v Paríži. Foto: tasr

Ohavný čin! Vo Francúzsku znásilňovali dvaja chlapci: Obeťou je 12 ročné dievča


Dvaja tínedžeri vo veku 12 a 13 rokov boli vo Francúzsku obvinení zo skupinového znásilnenia maloletého dievčaťa a z násilia motivovaného antisemitizmom, informovala v stredu agentúra AFP.

Tento násilný čin vyvolal šok a zdesenie v židovskej komunite vo Francúzsku a zvýšil napätie pred predčasnými voľbami, ktoré by mohli po prvýkrát priviesť k moci krajne pravicové Národné združenie (RN). K trestnému činu došlo minulú sobotu na predmestí Courbevoie na severozápade Paríža v departemente Hauts-de-Seine.

Dievča na polícii vypovedalo, že v sobotu podvečer, keď bola so svojím priateľom v parku neďaleko svojho domu, ju oslovili traja chlapci vo veku od 12 do 13 rokov, ktorí ju potom zavliekli do nepoužívaného skladu. Tam ju bili a „nútili ju k análnej a vaginálnej penetrácii, felácii, pričom sa jej vyhrážali smrťou a mali antisemitské poznámky,“ uviedol policajný zdroj pre agentúru AFP.

Polícia konala

Troch podozrivých zadržali v pondelok a v utorok voči dvom z nich polícia vzniesla obvinenie zo znásilnenia, antisemitských urážok a násilia a vyhrážania sa smrťou. Dvojicu chlapcov vzali do vyšetrovacej väzby. Tretí chlapec (12) bol tiež obvinený z antisemitských urážok a násilia a vyhrážania sa smrťou, nie však zo znásilnenia. Po vznesení obvinení sa mohol vrátiť domov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ohavný čin! Vo Francúzsku znásilňovali dvaja chlapci: Obeťou je 12 ročné dievča

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne