eReport.sk

Ofučaný Kaník. Za toto zotrel štátne úrady. To je vtip?!

Zmyslom turistického semaforu, ktorý má pod palcom štát, mala byť pohodová návšteva turistov v chránených územiach. Lenže nie každému je mapa s vyznačením, kde je turistov pomenej, a kde by už mali ľudia zvážiť návštevu, pochuti. Do kritiky sa pustil bývalý minister sociálnych vecí Ľudovít Kaník.

Turistický semafór je rozdelený na tri farby. Zelenú (počet návštevníkov minimálny), oranžovú (v lokalite sa nachádza viac turistov, treba na to myslieť, prípadne si vybrať inú lokalitu) a červenú (veľa turistov, odporúča sa zvoliť si inú lokalitu). Kaník žije a podniká v Banskej Štiavnici. Mesto i okolie nabralo v ostatnom období na popularite. Ale zdá sa, že Kaníkovi sa máli. „Niekoľko dní po sebe som si pozeral tzv. turistický semafor. Špeciálne okolie Štiavnice. Musím povedať, že buď je to kanadský žart, alebo by bolo treba zmeniť názov tohto produktu na antituristický semafor,“ rozčuľoval sa exminister, pretože momentálne je okolie Štiavnice označované oranžovou farbou.

Zdroj: turistickysemafor.sk

Podľa Kaníka je to ďaleko od pravdy. „Na chodníkoch aj celé minúty nestretnete nikoho. Tak prečo oranžová? Lebo na Červenej studni je zaparkovaných dvadsať áut?“ fučí sa bývalý politik. „Pre autorov a správcov tohto čohosi je zrejme turista škodná. Čo je veľmi škodlivý postoj. Ak je asi podľa nich na 1 ha plochy viac ako 1-2 ľudia, už je to nebezpečne preplnené. Nedomyslené, kontraproduktívne, zmätočné. V súčasnosti žiaľ veľmi obvyklé. Takto sa udržateľný cestovný ruch nerobí, ale ničí,“ frfle Kaník.

Kaník chodí do prírody rád. Z novej aplikácie je sklamaný. – Foto: fb/ludo.kanik.9

Aplikácia Turistický semafor bola spustená iba pred pár dňami vďaka spolupráci ministerstva životného prostredia, Štátnej ochrany prírody SR a Slovenskej agentúry životného prostredia. Dôvodom bolo, že počas pandémie sa viac ľudí premiestnilo do prírody. „V niektorých obľúbených lokalitách však dochádza k nadmernej vyťaženosti, čo v konečnom dôsledku neprospieva samotným turistom, ani prírode,“ píše sa v oficiálnej tlačovej správe. Podľa šéfa ŠOPSR Dušana Kraska však nemá byť cieľom aplikácie odlákanie turistov. „Projekt Turistický semafor v každom prípade nie je zameraný na obmedzovanie turistickej návštevnosti,“ povedal. Zdá sa, že Kaník má na to iný názor.

Viac o Ľudovítovi Kaníkovi si prečítajte tu:

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport