eReport.sk
Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) počas 8. rokovania vlády SR 5. mája 2021 v Bratislave.
Natália Milanová (OĽaNO). Foto: tasr

Odvolávanie Mikulca pokračuje: Prišla len Milanová, ktorá si zlízla kritiku od Blahu

Do pléna Národnej rady SR prišla po kritike neúčasti členov vlády pri diskusii o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca ministerka kultúry Natália Milanová. Neúčasť predstaviteľov vlády v parlamente v stredu ráno namietali viacerí opoziční poslanci. Zdôraznili, že sa odvoláva minister, preto by tam mali členovia vlády byť. Koalícia vysvetlila, že Mikulec aj ďalší ministri museli ísť na rokovanie vlády.

Po príchode ministerky Milanovej spustil Ľuboš Blaha kritiku aj na jej osobu. Namietal, že na rokovaní diskutujú o závažných veciach, správe Slovenskej informačnej služby a situácii v bezpečnostných zložkách. „A oni sem pošlú pani cez kultúru,” vyhlásil. Milanová je podľa neho zbytočná na vláde, ale aj v parlamente. Za rovnako zbytočného považuje aj Mikulca. Označil ho za “vrátnika na ministerstve vnútra”, ktorý nič nevie a “blúdi tu ako bludný Holanďan”.

„Prejav plný urážok, ponižovania, pýchy, nadutosti, výsmechu z iných ľudí,” reagoval Marek Šefčík. Podobne to vidí Peter Vons. Hovorí, že Blaha za pár minút stihol v pléne uraziť viacero ľudí. Ministerky Milanovej sa zastal len nezaradený poslanec Eduard Kočiš. Pochválil ju za financie na záchranu Spišského hradu.

V závere Blahovho vystúpenia už v pléne nesedela ani Milanová. Vláda tak opäť nemala na rokovaní zastúpenie ani jedného jej člena. Martin Beluský znova predložil návrh na prerušenie schôdze, kým nepríde aspoň Mikulec. Šéf parlamentu Boris Kollár zopakoval, že podľa rokovacieho poriadku členovia vlády nemajú takú povinnosť. Plénum pri hlasovaní o Beluského návrhu opäť nebolo uznášaniaschopné. V rokovacej sále totiž od rána nemali veľké zastúpenie ani poslanci, striedali sa tam zhruba dvadsiati z koalície aj opozície.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport