eReport.sk
Ľubomír Kudlička, foto: tasr

Odvolanie bossa takáčovcov Kudličku zmietli zo stola: Pôjde na 25 rokov za mreže

AKTUALIZOVANÉ – Najvyšší súd SR v stredu zamietol odvolanie Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov. Obžalovaného odsúdil minulý rok v novembri Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, na 25 rokov odňatia slobody za objednávku vraždy Romana Krajčiho v roku 2006.

Hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová uviedla, že Kudlička bol uznaný za vinného zo spáchania obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou spolupáchateľstva.

Zdroj: tasr

Trest si Kudlička, alias Kudla, odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek uvítal rozhodnutie NS SR. „Tak ako som aj skonštatoval už pri minuloročnom rozhodnutí ŠTS, považujem prvostupňový rozsudok za zákonný a správny,” povedal médiám prokurátor. Dôkazy v kauze boli jednoznačné a k usvedčeniu obžalovaného prispela istou mierou aj spolupráca odsúdených osôb s orgánmi činnými v trestnom konaní. V prípade išlo podľa jeho slov o rozsiahle dokazovanie.

Maximálny stupeň stráženia

ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, Kudličku 6. novembra 2020 odsúdil na 25 rokov väzenia. Trest by si mal odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia. ŠTS ho uznal za vinného z objednávky vraždy Romana Krajčiho z roku 2006. Podnikateľa rozstrieľalo vražedné komando sátorovcov na čele s bosom Ľudovítom Sátorom a odsúdeným viacnásobným vrahom Zsoltom Nagyom alias Čontym. Zasiahnuť ho malo 15 rán. Motívom vraždy mali byť skrížené podnikateľské záujmy týkajúce sa lyžiarskeho strediska Malinô Brdo s obžalovaným, ktorý mal za objednávku vraždy zaplatiť tri milióny korún.

„Som nevinný a skutok som nespáchal. Prvostupňový súd bol predpojatý, keďže som bol od začiatku označovaný za bosa skupiny takáčovcov,” povedal v stredu vo svojej záverečnej reči Kudlička. Skutok podľa vlastných slov nespáchal, pretože poškodený zastrelený podnikateľ bol jeho spojencom.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Neskôr začali pôsobiť i na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal bosom skupiny Kudla.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport