eReport.sk
Odvážne vyhlásenie?
minister národnej obrany Poľskej republiky Mariusz Blaszczak, foto:tasr

Odvážne vyhlásenie? Poľský minister obrany: Budujeme najsilnejšiu armádu v Európe!

Odvážne vyhlásenie? Poľsko buduje najsilnejšiu armádu v Európe. Vyhlásil to minister obrany Mariusz Blaszczak v rozhovore pre poľské médiá, ktorý bol zverejnený v pondelok.

Odvážne vyhlásenie?

Poľsko plánuje podľa Blaszczaka zvýšiť počet vojakov v armáde na najmenej 300.000 a bude ich podporovať územná obrana zložená z 50.000 ľudí. Armáda bude vybavená modernými bojovými systémami a zbraňami vrátane 366 amerických tankov Abrams a 1000 juhokórejských tankov K2.

„Najsilnejšia armády Európy!“

Bude to najsilnejšia pozemná sila v Európe. Dobre riadená a vybavená modernými zbraňami, aktívna sila NATO… , ktorá bude spolupracovať so silnými americkými jednotkami nasadenými v Poľsku,“ uviedol Blaszczak v rozhovore pre poľský týždenník Sieci (Siete).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  2. Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
  3. Bruselský príbeh pokračuje
  4. Zjednotíme celý svet!

Vyše 164-tisíc vojakov

Podľa poľského ministra obrany armádu v súčasnosti tvorí približne 164.000 vojakov, pričom vlani ju posilnilo rekordných 13.745 ľudí. Je to najviac od zrušenia brannej povinnosti v roku 2008, uviedol Blaszczak.

Poľsko je nútené modernizovať

Minister dodal, že v dôsledku vojny Ruska na Ukrajine Poľsko musí zmodernizovať svoju obranu. Ak Rusko na Ukrajine uspeje, tak sa pravdepodobne bude snažiť napadnúť iné krajiny. Poľská armáda preto musí byť schopná „odstrašiť každého potencionálneho agresora, aby ani kúsok poľskej zeme nebol okupovaný,“ uviedol Blaszczak. „Ak nebudeme schopní sa brániť, nik nám nepríde vo veľkom na pomoc,“ dodal šéf poľského rezortu obrany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odvážne vyhlásenie? Poľský minister obrany: Budujeme najsilnejšiu armádu v Európe!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti