eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Odporný hyenizmus! Smrť mladého dievčaťa zneužili antivaxeri. Zasiahol zdrvený otec

Polícia Slovenskej republiky upozornila na necitlivé klamstvá, ktoré sa šíria internetom. Ľudia, ktorí sú proti očkovaniu, totiž zdieľajú informáciu o smrti mladého 17-ročného dievčaťa. Podľa nich zomrelo iba tri dni po očkovaní na akútny zápal srdcového svalu.

Zdroj: internet

„V Seredi zomrela mladá gymnazistka na akútny zápal srdcového svalu. V pondelok bola očkovaná proti covidu. Hrobári dostali príkazom strhnúť smútočné oznámenie,“ tvrdí jeden z tých, ktorý celú záležitosť šíri na internete. Niektoré idú do ešte horších detailov: „Rodičia napriek tomu, že sa po očkovaní necítila dobre, tak ju vzali na chatu, že veď to prejde. Večer išli do reštiky a ona nechcela, že si ľahne, keď sa vrátili, už nedýchala.“

Zdroj: Facebook hoax PZ

Podľa polície ide o klamstvá a hoax. „Tvorcovia dezinformácií už nevedia, čo všetko by si mali navymýšľať, aby verejnosti vnucovali svoje názory. Neštítia sa zneužívať úmrtia obyčajných ľudí,“ uviedli policajti, ktorí upozorňujú, že ide o hoax. Pod jedným z tvrdení sa ozval aj zdrvený otec dievčaťa. „Idú trestné oznámenia za šírenie nepravdy a zneužívanie našej neočkovanej dcéry na antikampaň proti očkovaniu. Očkovaná nebola a ani ja – jej otec nie som,“ prezradil.

Viac o hoaxoch si prečítate tu:

  1. Christianovi Eriksenovi zlyhalo srdce

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport