eReport.sk
Akt zúfalstva?
Dmitrij Peskov (vľavo), hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina tvrdí, že reči o tom, že vraždu Jevgenija Prigožina nariadil Kremeľ je absolútna lož. Foto: tasr/ap

Odhodlajú sa k závažnému kroku? Peskov: Situácia je alarmujúca! Musíme prijať rázne opatrenia

Odhodlajú sa k závažnému kroku? Napriek útokom bezpilotných lietadiel na Moskvu a pokračujúcemu ostreľovaniu ruských regiónov pri hraniciach s Ukrajinou nevidí Kremeľ potrebu zaviesť v krajine stanné právo, uviedol v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Početné útok na Moskvu

Podľa médií tak Peskov reagoval na výzvu čečenského vodcu Ramzana Kadyrova, ktorý v utorok po útokoch dronmi na Moskvu požadoval na tvrdší zásah voči Ukrajine a zavedenie stanného práva.

Odhodlajú sa k závažnému kroku?

Peskov v tejto súvislosti zdôraznil, že zavedenie stanného práva je výlučne výsadou „najvyššej federálnej autority“, nie jednotlivých regiónov. Dodal, že o takejto možnosti sa v súčasnosti nediskutuje. Vyjadril však svoje znepokojenie nad pokračujúcim ostreľovaním najmä pohraničnej Belgorodskej oblasti. „Situácia je tam dosť alarmujúca. Budú prijaté opatrenia,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová rokovala s Macronom
  2. Dočasný koridor otvorený.
  3. Ruskí protiputinovskí partizáni rastú na sile
  4. Rusko rozbilo jej bezpečnosť

Do spomenutej oblasti vtrhli minulý týždeň v pondelok z ukrajinského územia ozbrojenci s vojenskou technikou. Malo ísť o dobrovoľnícky zbor ruských štátnych občanov, ktorí bojujú na strane Ukrajiny. Podľa ruského ministerstva obrany bolo v reakcii na tento prienik „zlikvidovaných“ viac než 70 útočníkov. Napriek tomu útoky na oblasť pokračovali.

Peskov je prekvapený

Hovorca Kremľa zároveň vyjadril prekvapenie, že po útokoch na Belgorodskú oblasť a Moskvu v Rusku „nepočuli jediné slovo odsúdenia — ani od jednej z krajín, ktorá patrí ku kolektívnemu Západu“. Kyjev naďalej popiera zodpovednosť za udalosti v Belgorodskej oblasti i útoky dronmi na Moskvu a zdôrazňuje, že je to dôsledok invázie „teroristického štátu“ na Ukrajinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odhodlajú sa k závažnému kroku? Peskov: Situácia je alarmujúca! Musíme prijať rázne opatrenia

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php