eReport.sk
Martin Odegaard, foto:ig/odegaard.98

Odegaard do Arsenalu? Kluby sa musia dohodnúť!

Jeden z najväčších talentov nórskeho futbalu. Svojho času označovaný ako nový Messi, či ako nový Xabi Alonso. Očakávania však nenaplnil a hráč putoval z hosťovania na hosťovanie. Reč je o mladom Martinovi Odegaardovi.

Neustále si hľadať nový klub prestalo 22-ročného Nóra baviť. V roku 2014 prestúpil z domácej súťaže zo Strömsgodset ku španielskemu gigantovi Realu Madrid. Ten ho kupoval, s víziou do budúcnosti a ako možnou náhradou v strede poľa za futbalového génia Xabiho Alonsa. Ten však svoj potenciál nenaplnil a tak striedal klub za klubom. Zahral si v holandskej lige za Heerenveen či dokonca bol spoluhráčom slovenského reprezentanta Matúša Bera vo Vitesse Arnhem, kde sa mu najviac herne darilo. Naposledy pôsobil v tíme zo San Sebastianu v Reale Sociedad. V aktuálnej sezóne si ho Real ponechal, najmä z dôvodu širokej maródky, ktorá sužovala Zidanov tím. Odegaard nastúpil dovedna na sedem zápasov.

Po novom sa intenzívne skloňuje v súvislosti s hráčovým menom hosťovanie či prípadný prestup do Premier League. Eminentný záujem o neho prejavil londýnsky Arsenal. Známy taliansky novinár Fabrizio Romano sa na svojom profile na Twetteri vyjadril tak, že podľa neho by mal zamieriť práve na Britské ostrovy: „Odegaard bol otvorený opätovnému návratu do Realu Sociedad, avšak Arsenal ho „pokúšal“. Martin sa rozhodol s rodinou dať prednosť Arsenalu. Real začal s anglickým tímom otvorene rokovať a je otázkou času, kedy sa prestup spečatí“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odegaard do Arsenalu? Kluby sa musia dohodnúť!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti