tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Tomáš Drucker, exminister
Tomáš Drucker, foto: tasr

Odborník o Baťovi: Pomôže Druckerovi Matovičov „hejter“ dostať sa do parlamentu?

Nedávno médiami preletela správa, že bývalý novinár a poradca vplyvných politikov Rado Baťo po novom podáva pomocnú ruku aj mimoparlamentnej strane Tomáša Druckera Dobrá voľba. Exministrovmu projektu sa podľa prieskumov príliš nedarí a je teda na mieste otázka, či sa Baťovi naopak zadarí a pretlačí Druckera pri najbližších voľbách do národnej rady.

V rozhovore pre portál Aktuality.sk Rado Baťo nečakane prezradil, že vypomáha v strane Tomáša Druckera Dobrá voľba a dokonca koketuje aj so vstupom do aktívnej politiky. Práve Druckerov projekt sa ale v súčasnosti neteší v prieskumoch veľmi pozitívnym číslam.

Stať sa môže všetko

Podľa čerstvého prieskumu predvolebných preferencií agentúry Focus by si Dobrá voľba uchmatla v súčasnosti len slabých 2,1 percenta a podľa agentúry AKO len 1,5 percenta. Otázne je či sa práve Baťovi podarí Dobrú voľbu vytiahnuť na výslnie a prekročí v najbližších voľbách hranicu piatich percent potrebných na prekročenie parlamentného prahu.

„Potom, ako sa menili preferencie niekoľko dní pred voľbami, tak hovorím, že sa môže stať všetko,“ myslí si o Druckerových šanciach šéf AKO Václav Hŕích. Práve v parlamentných voľbách minulý rok nečakane vyskočila strana Obyčajní ľudia Igora Matoviča, ktorý sa krátko na to stal aj novým premiérom.

Rado Baťo – Foto: tasr

Hřích upozorňuje, že mimoparlamentné strany majú ťažší prístup do médií, ktorý potrebujú často ako soľ. „Prítomnosť v médiách je základom toho, aby samotná strana mohla rásť, aby o nej voliči vedeli. Z tohto pohľadu by pán Baťo mohol byť zaujímavá posila,“ myslí si riaditeľ AKO. Baťo totiž v minulosti pracoval pre viaceré médiá a stál po boku napríklad premiérky Ivety Radičovej, radil hlave štátu Andrejovi Kiskovi či politikovi Miroslavovi Beblavému.

Viac zaujímavých článkov tu:

  1. Tomáš Drucker, exminister

Známy aj vďaka šarvátke

„Ćo sa týka komunikácie s médiami, bude mať trochu výhodu. Bude ju mať aj v tom, že je ľuďom dosť známy. Toto meno pozná určite na Slovensku veľa ľudí, keďže o jeho spore s Igorom Matovičom sa veľa písalo a veľa komunikovalo,“ spomenul Hřích Baťov spor s expremiérom.

Dvojica sa pochytila na sociálnych sieťach pre vakcínu Sputnik V a často sa šarvátka vo virtuálnych mantineloch v rôznych obmenách navracala. Matovič napríklad zverejnil SMS komunikáciu s Baťom, kde úradník vtedajšieho premiéra nazval „zbabelým hovnom“. Baťo zase na sociálnej sieti zverejnil Matovičove súkromné telefónne číslo.

„Ako značka tento politik či spolupracovník môže strane pomôcť, aby sa viac dostávala do médií. Otázne je, či je to niečo čo zarezonovalo len teraz, alebo sa mu podarí dostávať značku Dobrej voľby do médií aj neskôr,“ zauvažoval Hřích.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborník o Baťovi: Pomôže Druckerovi Matovičov „hejter“ dostať sa do parlamentu?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku