tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ladislav Špaček, foto: profimedia

Odborník na etiketu Ladislav Špaček: V dobe rúšok som trpel!

Strata ľudského kontaktu počas tvrdej pandémie a nosenie teplákov ho mrzelo.

Obdobie pandémie neprežíval Ladislav Špaček ľahko. Na čas, kedy si ľudia prestali podávať ruku, skrývali svoju tvár pod rúškom a kvôli pohodliu si obliekali najmä teplákové súpravy, by odborník na spoločenské správanie najradšej zabudol.

Už stačilo

„Je najvyšší čas, aby sme odložili všetky zlozvyky, ktoré sme sa naučili počas covidovej doby, a začali žiť normálnym životom. Je čas, aby sme si opäť začali podávať ruky, bozkávať sa na tvár na privítanie, nechodiť v teplákoch a mikinách. Ženy sa budú opäť maľovať a páni holiť. Budeme žiť tak ako počas tých desaťročí predtým,“ povedal Super.cz niekdajší tlačový hovorca prezidenta Václava Havla.

Tepláky, Nikdy!

Majster etikety nedávno moderoval módnu prehliadku a veľmi si užíval, že okolo seba videl dobre naladených a krásne nastrojených ľudí v duchu dress codu Creative Black Tie. „Na tento okamih sme čakali celý rok,“ hovorí Špaček, ktorý už nerád spomína na dobu pandémie. „Covidová doba do našich životov vniesla škaredosti. Hygienici do nás neustále pumpovali hrôzy. Stal sa z nás človek hygienikus. Riešili sme, kto má covid, alebo kto je asymptomatický. Úplne sme sa z toho zbláznili a musíme sa vrátiť do života,“ hlása Špaček. Popularizátor spoločenskej etikety sa sám nenechal zvláštnou dobou ovplyvniť. „Holím sa tristošesťdesiatpäť dní v roku. Tepláky som na sebe nikdy nemal. Ak si na seba vezmete tepláky, tak ukazujete, že máte problém. Že rezignujete na život,“ hovorí Ladislav Špaček o voľnočasovom oblečení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborník na etiketu Ladislav Špaček: V dobe rúšok som trpel!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku