eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Odborníci zotreli Covid Automat: Toto nie je Automat ale Strachomat!

Tretia vlna pandémie koronavírusu na Slovensku je zatiaľ mierna a výraznejšie sa neprejavuje. Hoci niektorí odborníci varujú, že nemocnice sa postupne začnú zapĺňať, momentálne nastavenie Covid Automatu považujú za zbytočne prísne.

Podľa analytikov zo skupiny Dáta bez pátosu je problémom to, podľa akých kritérií sa automat riadi. Výsledky testov odzrkadľujú totiž stav, ktorý bol aktuálny približne desať dní dozadu. „Takže ak chce niekto „zasiahnuť“ proti šíreniu vírusu od budúceho pondelka, tak si musí uvedomiť, že reaguje v najlepšom prípade na „stav“ z mínus 10 dní, v najhoršom prípade na „stav“ spred troch týždňov. Ale samozrejme dôležitý je trend. Hlavne v hospitalizáciách,“ upozorňujú odborníci.

– Foto: databezpatosu.sk

Do pozornosti dávajú aj to, že na Slovensku je stále šesť okresov bez jediného infikovaného za posledných 30 dní. „A jeden okres má za posledných sedem dní len jedného infikovaného. Rozdiely sú veľké, ale to je pri malých číslach a počtoch normálne. Nenormálne sú hranice Covid Automatu – strašiaka. A to je Halloween až o 10 týždňov. Pripravte sa v Bardejove na skorý výdaj z okienka,“ predpovedajú analytici. Ak bude okres Bardejov červený, tak podľa nastavenia Covid Automatu budú môcť byť susedného okresy iba o jednu farbu „lepšie“. To znamená, že ak by aj mali byť podľa počtu infikovaných zelené, budú musieť byť oranžové. „Takže Prešov a Sabinov do oranžovej, šup!“ komentujú odborníci. Analytici však veria, že Covid Automat sa nakoniec zmení.

– Foto: databezpatosu.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborníci zotreli Covid Automat: Toto nie je Automat ale Strachomat!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti