eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Odborári blokovali v Poprade dopravu, upozorňujú na nízke mzdy

Upozorniť na nízke mzdy ľudí na Slovensku bolo cieľom protestného podujatia, ktoré v stredu popoludní v Poprade zorganizoval Odborový zväz (OZ) KOVO. Účastníci priebežne blokovali premávku na Francisciho ulici.

Podľa člena predsedníctva OZ KOVO Jozefa Balicu išlo o druhý protest zo série protestov, ktoré organizujú v rámci Slovenska. „Nízke mzdy nezabezpečujú dôstojnú životnú úroveň tak, ako sa o tom hovorí v Ústave Slovenskej republiky, ako aj Európskej sociálnej charte, ktorými sme vlastne viazaní,” uviedol pre TASR Balica. Mzdy nepostačujú podľa jeho slov predovšetkým mladým rodinám s deťmi. „V Poprade je priemerná mzda 910 eur v čistom. V Prešovskom kraji je to 844 eur v čistom.

Po odpočítaní nákladov na bývanie, ktoré predstavujú minimálne 300 až 400 eur a viac, prichádzame na to, že na zabezpečenie ďalších nákladov, ako sú napríklad potraviny, vzdelávanie, doprava, zdravotníctvo a podobne, nezostáva zamestnancom a ich rodinám z čoho platiť účty. Sumy, ktoré som udával, sú vrátane nadčasov a to je pre nás neprijateľné, pretože človek by mal normálnym spôsobom zarobiť toľko ako s nadčasmi a príplatkami,” zdôraznil Balica.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti