eReport.sk
Dobrovoľníci hádžu lupienky z ruží počas sobáša príslušníkov územnej obrany ukrajinskej armády - Lesie Ivaščenkovej (vpravo) a Valerija Fylymonova - na kontrolnom stanovišti v Kyjeve Foto: tasr

Od začiatku vojny na Ukrajine sa zosobášilo 10.683 párov a narodilo 10.767 detí


Od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu z 24. februára sa na Ukrajine zosobášilo 10.683 párov a narodilo sa 10.767 detí. V noci na stredu to oznámilo ministerstvo spravodlivosti v Kyjeve. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry DPA.

„Vojna v krajine pokračuje, avšak život neprestáva,“ uviedol rezort spravodlivosti. „Naši zamestnanci pre vás naďalej pracujú aj za vojnových podmienok,“ odkázalo ministerstvo Ukrajincom.

Za 20 dní svojho trvania si konflikt na Ukrajine podľa údajov Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) vyžiadal 691 potvrdených úmrtí civilistov a 1143 zranených. Vláda v Kyjeve však odhaduje, že straty na životoch sú omnoho vyššie.

Ukrajinská generálna prokuratúra v stredu oznámila, že od vypuknutia ruskej ofenzívy bolo zabitých 103 detí, píše agentúra Reuters. Ruské sily zasiahli viac ako 400 vzdelávacích zariadení a 59 z nich zničili, uviedla na Facebooku generálna prokurátorka Iryna Venediktovová.

Od začiatku vojny ušli z Ukrajiny vyše tri milióny ľudí, uviedol Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Od začiatku vojny na Ukrajine sa zosobášilo 10.683 párov a narodilo 10.767 detí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre