eReport.sk
Zľava minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO), minister financií SR Igor Matovič a premiér SR Eduard Heger (obaja OĽaNO)
Zľava Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Očkovaciu stratégiu zrejme čaká veľká zmena! Ohlásil ju minister Lengvarský

Očkovanie populácie na Slovensku nepostupuje práve ideálne. Kým na západe republiky, najmä v Bratislave, sú ohlásené voľné termíny takmer okamžite obsadené a dostať sa rad predstavuje takpovediac malý zázrak., Na opačnom konci krajiny, v metropole východu, sa ľudia do očkovacích centier zase vôbec nehrnú a tak vakcíny, ktoré sa v Bratislave hneď rozoberú, v Košiciach ostávajú nedotknuté. Ako chce túto situáciu rezort zdravotníctva riešiť?

Podľa šéfa rezortu ministerstva zdravotníctva by sa mohli zrušiť vekové obmedzenie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Aktuálne je očkovanie umožnené osobám od 40 rokov. V utorok to na tlačovej konferencii uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Uvažuje sa aj o mobilných tímoch

“Zvažujeme možnosť otvorenia čakárne bez vekového obmedzenia,” povedal šéf rezortu zdravotníctva. Doplnil, že fungovať by na Slovensku mohli aj mobilné očkovacie tímy, ktoré by zabezpečovali podanie očkovacej látky napríklad imobilným pacientom.

Doposiaľ na Slovensko prišlo viac ako 1,48 milióna vakcín, z toho 920.790 bolo od spoločnosti Pfizer/BioNTech, 159.600 od spoločnosti Moderna a 403.800 vakcín od spoločnosti AstraZeneca.

Počíta sa aj s dodávkou vakcín od Johnson&Johnson

Do konca apríla by na Slovensko malo prísť celkovo 304.250 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Z nich 146.250 by malo byť od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Ďalej by malo prísť 40.800 vakcín od spoločnosti Moderna, 90.8000 vakcín od spoločnosti AstraZeneca. Počíta sa aj s dodávkou 26.400 jednorazových vakcín od spoločnosti Johnson&Johnson.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport