eReport.sk
Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
Ľuboš Blaha, foto:fb/lb

Blaha ocenil príhovor nového prezidenta. Na rozdiel od svojej predchodkyne nevykričal národu, že mu nerozumie


Nový europoslanec ocenil príhovor nového prezidenta. „Na rozdiel od svojej predchodkyne nevykričal národu, že nerozumie Slovákom, ale naopak – zdôraznil, že má pochopenie aj pre pocity hnevu, krivdy a neistoty,“ skonštatoval Ľ. Blaha

Ocenil príhovor nového prezidenta

Blaha zablahoželal novému prezidentovi. „Po desiatich rokoch Kisku a Čaputovej konečne zaznel inauguračný prejav prezidenta Slovenskej republiky, z ktorého sršali vlastenecké, sociálne a mierové hodnoty. Blahoželám, pán prezident Peter Pellegrini,“ napísal nový europoslanec.

Mohlo by vás zaujímať:

Blaha si okamžite všimol rozdiel medzi Zuzanou Čaputovou a Petrom Pellegrinim. „Na rozdiel od svojej predchodkyne (Pellegrini) nevykričal národu, že nerozumie Slovákom, ale naopak – zdôraznil, že má pochopenie aj pre pocity hnevu, krivdy a neistoty. Ten rozdiel…“ konštatuje Ľuboš Blaha.

Slovensko sa musí zomknúť

Podľa neho je na čase, aby sa na Slovensku niečo zmenilo. „Je dôležité, že zaznelo, že Slovensko sa musí zomknúť a každý musí vedieť rešpektovať iné názory. Presne ako povedal premiér Robert Fico – nemôže existovať len jediný správny názor. Nie je možné, aby tu istá „vyvolená“ skupina v médiách a kaviarňach robila z ľudí s inými názormi štvanú zver. Nie je možné hovoriť o Slovákoch, ktorí majú svoj názor, že sú dezoláti, opice či extrémisti,“ upozornil europoslanec.

Ľ. Blahovi sa príhovor nového prezidenta páčil. „Prejav nového pána prezidenta bol štátnický a vlastenecký. To silno oceňujem. Mal historickú hĺbku, bol suverénny a vyvážený. Odkedy odišiel z funkcie prezidenta Ivan Gašparovič, väčšina Slovákov si mohla vážiť iba prezidentský úrad, ale nie osobu prezidenta. Konečne si môžeme zase vážiť oboje. Držme palce Petrovi Pellegrinimu.

Nech žije Slovensko, nech žije mier,“ uzavrel Ľuboš Blaha.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha ocenil príhovor nového prezidenta. Na rozdiel od svojej predchodkyne nevykričal národu, že mu nerozumie

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: