eReport.sk
Peter Sagan, foto:ig/p.s.

Ocenenie pre najlepšieho slovenského cyklistu získal Peter Sagan

Peter Sagan sa stal jedenástykrát absolútnym víťazom ankety Zlatý pedál pre najlepšieho slovenského cyklistu. Okrem toho triumfoval aj v kategórii cestná cyklistika.

Galavečer s odovzdávaním ocenení pre najlepších cyklistov každoročne uzatváral cyklistickú sezónu, no pandemická situácia nedovolila jeho organizáciu a Slovenský zväz cyklistiky (SZC) pristúpil k 41. ročníku odovzdávania ocenení netradične – cez livestream. Tridsaťjedenročný Sagan sa stal celkovým víťazom ankety desiatykrát za sebou a dokopy jedenásty. Na druhej priečke skončil Lukáš Kubiš, tretie miesto patrí Martinovi Haringovi (obaja Dukla Banská Bystrica).

Foto: ig/petersagan

„Je pre mňa česť, že môžem mať takéto ocenenie zo Slovenska. Na druhej strane ma mrzí, že sa pre situáciu vo svete nemôžem zúčastniť na oceňovaní. Je to také iné, ale určite si to vážim. Uplynulá sezóna bola zvláštna, pandémia prišla, keď som už bol pripravený na sezónu a všetko sa to zrušilo pred najväčšími klasikami. Museli sme sedieť doma a potom sme zase začali naberať kilometre a dostávať sa do pretekania,” povedal víťaz v rozhovore pre SZC.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy