tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Módne trendy, foto: profimedia

Očami stylistky: Toto sú najhorúcejšie trendy na túto jeseň a zimu!

Čo bude tento rok IN, aké farby budú dominovať a ktoré strihy a materiály budú trendy? Stylistka Sylvia Hložníková Klein nám prezradila aktuálne trendy na jeseň a zimu. V rozhovore sa dozviete aj to, ktoré Slovenky sú najlepšie oblečené, a ktorý národ má módu jednoducho v malíčku.

Ste známou stylistkou. Aké budú trendy na túto jeseň a zimu?

Túto jeseň vnímame dva veľké trendy, ktoré sú skôr názorom na ekológiu, udržateľnosť a nemajú s dizajnom nič spoločné. Musím ich spomenúť, sú to pálčivé témy a dotýkajú sa všetkých.

Prvý je totálna ľahostajnosť k trendom, aké určujú módne domy a orientovanie sa na kupovanie iba najpotrebnejšieho, čo nás bude šatiť proti poveternostným vplyvom, respektíve, zakryje, čo má byť zakryté. Ide sa až do extrému a ako vieme z histórie, takéto tendencie nikdy nevydržali. Ľudia sú kreatívni, radi sa obklopujú peknými vecami a túžia prejaviť svoju individualitu. Máme tu ľudové kroje, ktoré mohli zostať iba kusmi plátna obviazaného okolo tela a predsa si naši predkovia dali námahu vytvoriť nádherný odev.

Ďalším trendom je neobyčajný výbuch kreativity vo všetkých módnych domoch, kde sa coronou pridusené umenie návrhárstva vzkriesilo do neobyčajných fantazijných kreácií, aké sa v poslednom období nenosili. Dominujú historizujúce prvky, ako sú krinolíny, korzety, nápadné goliere, výšivky, klasické materiály a umelé kožušiny. Toto odvetvie dáva prácu miliónom ľudí a bola by škoda, keby sme sa ho vzdali.

Ktoré farby budú dominovať túto sezónu?

Bude znovu populárny color blocking, čo by malo oživiť naše tmavé ulice. Kráľovská modrá, žltá, oranžová, hrdzavá a rôzne odtiene zelenej po holubičiu modrú, prechádzajúcu do bielej. Nebude chýbať signálna červená, ktorá varíruje od teplých, až po odtiene burgundského vína.

Aké vzory budú trendy?

Kocky a ešte raz kocky. Sú rozhodené všade. Od vzoru chanelovskej kabelky odrážajúceho sa na prešívaných „pufatých“ kabátoch v nadrozmerných veľkostiach, po kratšie kabátiky, saká, sukne, čižmy a samozrejme kabelky. Okrem prešívaných sa budú vyskytovať klasické materiály škótskej kocky, kohútej stopy, eszterházy káro, pepito, ktoré sú príjemnou klasikou. V súvislosti s týmito hrejivými látkami sa objavuje príjemný zamat. Tieto materiály sú recyklovateľné, prírodné. Vlnu spracovanú do pletenín predstavili talianski návrhári. Pulóvre, akoby doma uštrikované, zdobia rôzne nášivky, strapce. Minuloročný hit, univerzálny kardigán, sa udržal aj túto jeseň.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Očami stylistky: Toto sú najhorúcejšie trendy na túto jeseň a zimu!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku