eReport.sk
Obrovský požiar poškodil historickú budovu hlavnej pošty vo filipínskom hlavnom meste Manila.
Dym stúpa z historickej budovy hlavnej pošty vo filipínskej Manile v pondelok 22. mája 2023. Požiar vypukol v nedeľu neskoro večer a k desaťročia starej pamiatke postavenej v neoklasicistickom štýle bolo vyslaných viac ako 80 hasičských vozidiel. Likvidácia požiaru trvala viac ako sedem hodín. Foto: TASR/AP

Na Filipínach zhorela historická budova pošty

Obrovský požiar poškodil historickú budovu hlavnej pošty vo filipínskom hlavnom meste Manila. S odvolaním sa na miestne úrady o tom v pondelok informovala agentúra AFP.

Požiar vypukol v nedeľu neskoro večer a k desaťročia starej pamiatke postavenej v neoklasicistickom štýle bolo vyslaných viac ako 80 hasičských vozidiel. Likvidácia požiaru trvala viac ako sedem hodín.

Mohlo by vás zaujímať

  1. požiar
  2. Najmenej osem obetí si vyžiadal požiar, ktorý vypukol v noci na štvrtok v Brne.
  3. hasiči sa snažia uhasiť plamene šíriace sa v lesnom poraste počas lesného požiaru
  4. požiar

„Celá budova zhorela od suterénu až po piate poschodie,“ povedal generálny riaditeľ pošty Luis Carlos pre rozhlasovú stanicu DZBB. Príčina požiaru sa podľa neho vyšetruje. Pri hasení plameňov bola ľahko zranená jedna osoba.

Pošta, ktorá bola pôvodne postavená v roku 1926 podľa návrhu architektov Juana Arellana a Tomása Mapúu, bola kedysi považovaná za najveľkolepejšiu budovu v Manile.

Vážne poškodená bola už počas druhej svetovej vojny, keď americké jednotky dobyli hlavné mesto Filipín okupované japonskou armádou. Budova bola obnovená v roku 1946.

V roku 2018 ju filipínske národné múzeum vyhlásilo za kultúrnu pamiatku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Filipínach zhorela historická budova pošty

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php