eReport.sk
Eva Pilarová s mamou, foto: profimedia

Obrovská tragédia! Zomrela mama speváčky Evy Pilarovej

Svoju dcéru prežila o rok a štyri mesiace. Eva Pilarová naposledy vydýchla ako osemdesiat ročná. Jej mama sa dožila stošesť rokov.

Na konci júna mama Evy Pilarovej, Františka Bojanovská dovŕšila 106 rokov, ale už nechcela oslavovať. Vraj jej totiž nebolo dobre. „Teta radšej odpočívala, tie horúčavy ju zmohli,“ prezradila v tej dobe pre Aha! Evina sestrenica Helena Štefanová (76). Bohužiaľ, len o pár dní neskôr Františka Bojanovská naposledy vydýchla, a to v nedeľu 27. júla. Zomrela v domove pre seniorov, kam za ňou rodina pravidelne chodila. Útechu im môže poskytnúť viera, pani Bojanovská bola silne veriaca, čo jej pomohlo prekonať i smrť dcéry Evy Pilarovej. Tá zomrela v marci 2020 na zlyhanie obličiek. Umierala v náručí svojho muža.

Keď bolo jasné, že Eva svoj boj o život nevyhrá, dovolili rádové sestry, aby boli povolené návštevy a v posledných chvíľach bol Ján Kolomazník pri svojej žene. „Ďakujem im za to. Je to strašne ťažké, boli sme spolu tridsaťpäť rokov,” zveril sa Ján médiám. Mrzelo ho, že nemohol Eve usporiadať rozlúčku.O smrti sme spolu nikdy nehovorili. Ale bola silne veriaca a chodila do strahovského kostola, ktorý je blízko nášho bydliska. Až to bude možné, usporiadam omšu,” dodal po smrti speváčky Kolomazník.

Zdravotné problémy legendárnej “Pilarky” začali v roku 2018, kedy si doma pri nešťastnom páde zlomila rameno a stehennú kosť. Zlomeniny ju pripútali na dlhú dobu k lôžku. Dokonca musela podstúpiť aj reoperáciu. Keď sa začalo blýskať na lepšie časy, podrobila sa v októbri 2019 plánovanému zákroku na obličke a dostala stent – lenže začala mať problémy s lymfou.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport