eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:shutterstock

VIDEO: Chyba v 1. kole stála Petru Vlhovú pódium: Preteky majú prekvapivú víťazku!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára 8. miesto. Vo švédskom Are zvíťazila Rakúšanka Katharina Liensbergerová, pre úradujúcu majsterku sveta to bol prvý triumf v SP. Druhá Američanka Mikaela Shiffrinová zaostala o 72 stotín, tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,65 s).

Vlhová sa snažila zmazať veľké manko, ktoré nabrala v prvom kole. Dvadsaťpäťročná Slovenka hneď po štarte urobila obrovskú chybu, takmer minula bránku, ale napokon sa dokázala vrátiť na trať. Veľkú stratu však už nedokázala zmazať, za líderkou Shiffrinovou zaostala o 2,95 sekundy.

Obrovská chyba Petry Vlhovej v 1. kole slalomu:

Zdroj: video:fb/rtvs

V druhom kole riskovala, išla naplno a najmä druhú časť trate zvládla excelentne. Napokon zajazdila najlepší čas a posunula sa o 19 miest. Do celkového hodnotenia SP získala 32 bodov a v hodnotení slalomu vedie pred Liensbergerovou o 22 bodov. V boji o veľký glóbus má pred finále SP v Lenzerheide pre druhou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou náskok 96 bodov. Shiffrinová oslávila v sobotu svoje 26. narodeniny a ako darček si chcela dať 70. víťazstvo v kariére.

Liensbergerová vyhrala svoje prvé preteky v aktuálnej sezóne – Foto: fb/fisalpine

V prvom kole išla typicky čisto, zrýchlila najmä v strednej a dolnej pasáži. V druhom však zaváhala v hornej časti trate a napokon ju 10. najlepší čas odsunul za víťazku Liensbergerovú. Úradujúca majsterka sveta sa postarala o prvý rakúsky ženský slalomový triumf v SP od 30. novembra 2014, keď Nicole Hospová nenašla premožiteľku v Aspene.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport