eReport.sk
Foto: tasr

Obmedzia kontakty, nariadia home office. Katalánsko a Navarra sprísnia opatrenia

Španielske autonómne spoločenstvá Katalánsko a Navarra zavedú nové opatrenia z dôvodu nárastu počtu prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, informovala v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na regionálne úrady.

Opatrenia budú zahŕňať prechod na prácu z domu a obmedzenie kontaktov medzi osobami.

Zdravotnícke úrady v Katalánsku zamestnávateľom nariadili, aby zamestnancov požiadali, nech najbližších 15 dní pracujú z domu. Josep Maria Argimon z katalánskeho ministerstva zdravotníctva povedal, že úrady po 15 dňoch opatrenia prehodnotia a v prípade potreby ich ešte sprísnia.

Katalánske úrady podľa jeho slov očakávajú, že zavedením opatrení sa im podarí vyhnúť vysokému počtu prípadov nákazy, aký zaznamenali v autonómnom spoločenstve Madrid. Španielska vláda tam v piatok vyhlásila núdzový stav.

Katalánsko za posledných 24 hodín zaznamenalo 2360 nových prípadov nákazy a 13 úmrtí. Tento región má približne 7.675.200 obyvateľov.

V autonómnom spoločenstve Navarra ležiacom na severe Španielska v nedeľu hlásili 463 nových prípadov koronavírusu, čo je najvyšší počet od začiatku pandémie.

Navarra má približne 650.000 obyvateľov. Od pondelka budú zhromaždenia obmedzené na maximálne šesť osôb a bary a reštaurácie budú musieť svoje prevádzky zatvárať o 22.00 h. Prevádzky budú môcť fungovať len na 50 percent svojej bežnej kapacity.

Zdroj: tasr, Foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obmedzia kontakty, nariadia home office. Katalánsko a Navarra sprísnia opatrenia

KOMENTOVALI STE: