eReport.sk
Vladimír Pčolinský
Vladimír Pčolinský. Foto: tasr

Obhajca exriaditeľa SIS: Dnes nemáme vedomosť, na základe čoho oni konajú!


Neodovzdanie spisu exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského vyšetrovateľovi Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) zo strany NAKA nie je štandardné. Uviedol to obhajca Vladimíra Pčolinského Ondrej Urban.

„Môj klient Vladimír P. podal jedno trestné oznámenie mesiac pred zadržaním a v jeho mene sme podávali druhé, dva aj pol až tri týždne dozadu. Dnes nemáme vedomosť, na základe čoho oni konajú. Či je to prvé jeho trestné oznámenie, alebo to naše druhé. Nevydanie spisu, keď všetky spisy NAKA vydala, nepovažujem za štandardné,“ povedal Urban.

ÚIS zaistil počas štvrtkovej (10. 6.) akcie v NAKA šesť spisov, dva z toho boli originály tzv. živých spisov. Vyšetrovací spis týkajúci sa trestnej veci obvineného bývalého riaditeľa SIS NAKA odmietla vydať. TASR to potvrdil krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta. „Bude stanovený ďalší procesný postup na zabezpečenie tohto vyšetrovacieho spisu,“ dodal.

Vyšetrovateľovi ÚIS postačovali podľa Remetových slov overené kópie vyšetrovacích spisov, čo však NAKA doposiaľ v dvoch prípadoch odmietla vyhotoviť. „Preto boli odňaté originály dvoch vyšetrovacích spisov v tzv. živých trestných veciach, a to len s cieľom vyhotovenia overenej kópie vyšetrovacích spisov,“ zdôraznil Remeta. Zo šiestich vyšetrovacích spisov boli štyri vydané dobrovoľne. Pritom dva spisy boli vo forme overenej kópie a dva spisy boli tiež overené kópie z archívu.

Trestnými oznámeniami Vladimíra Pčolinského, ktorý je aktuálne v kolúznej a preventívnej väzbe, sa zaoberá Krajská prokuratúra v Bratislave. Oznámenia podal Vladimír Pčolinský a jeho obhajcovia v súvislosti s podozreniami týkajúcimi sa svedkov, takzvaných kajúcnikov, na Generálnej prokuratúre SR.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obhajca exriaditeľa SIS: Dnes nemáme vedomosť, na základe čoho oni konajú!

KOMENTOVALI STE: