eReport.sk
Slovenská reprezentácia
Slovenská reprezentácia, foto:tasr

O pár hodín čaká Slovensko zápas proti USA. Aké sú šance na postup?

Slovenskí hokejisti sa v štvrtkovom štvrťfinále 84. MS v Rige stretnú s USA  o 15.15 SELČ v Aréne Riga. Pôjde o konfrontáciu víťaza B-skupiny so štvrtým tímom A-skupiny. Zápasy základnej fázy Slováci odohrali v menšej hale Olympijského športového centra Riga.  

Na Slovensko čaká víťaz skupiny

Za Američanmi skončili na druhom mieste Fíni,  narazia na Čechov, ktorí si víťazstvom v utorkovom federálnom šlágri zabezpečili tretie miesto v “áčku”. Rusi pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROC) ako víťazi B-skupiny narazia v klasickom šlágri na Kanadu, ktorá postúpila na poslednú chvíľu s obrovskou dávkou šťastia.


Foto: tasr

Kanada vo štvrťfinále s odretými ušami

Ďakuje za to Nemecku, ktoré v dramatickom vyvrcholení základnej fázy udržalo výsledok 2:1 proti Lotyšsku, na ktorého úkor zavialo do vyraďovačky “javorový list”. Nemci sa z tretieho miesta stretnú krížovým spôsobom so Švajčiarmi. Presný časový a dejisko rozpis definoval v utorok večer smerovanie turnaja na okamžitom zasadnutí po skončení bojov v základnej fáze. Zohľadnil aj televízne priority, teda šlágre dal na večerný čas.

Foto: tasr

Aké sú šance Slovenska?

Do dnešného dňa odohrali tieto reprezentácie 12 zápasov, v ktorých SR zaznamenala 5 výhier a 1 remízu s vyrovnaným skóre 33:33. Vo štvrťfinále MS sa však títo súperi stretli len raz. Bolo to pred 21 rokmi v ruskom Petrohrade. Slovenskí hráči zvíťazili 4:1 a dostali sa až do finále.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport