eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

O pár dní sa uvoľňujú opatrenia, test však bude potrebný. Títo ľudia majú výnimku!

Dobré správy. Zatiaľ to vyzerá tak, že Slováci boli cez Veľkú noc disciplinovaní a tak sa od pondelka 19. apríla začínajú uvoľňovať niektoré opatrenia. Mnohí však už teraz frflú, že na väčšinu z nich budú potrebovať negatívny test.

Že by sa niečo mohlo zmeniť v testovacej stratégii naznačovala už šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková. „Dnes by bolo najlepšie upustiť od povinného celoplošného testovania a sústrediť sa na lepšiu starostlivosť o pozitívnych a chorých. Celoplošné testovanie má svoj význam iba v ohniskách pri oveľa vyšších číslach, iba v kombinácii s obmedzením pohybu, alebo vo fabrikách, kde sa pracovne stretáva veľa ľudí,“ nechala sa počuť.

– Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

Nakoniec to však dopadlo inak a mnohí ľudia sú sklamaní, že sa opatrenia síce uvoľnia, no na ich výkon bude potrebný negatívny test. Za určitých podmienok sa tak otvoria obchody, služby, knižnice či kostoly. Umožní sa aj pohyb v prírode mimo okres, opäť však na to budete potrebovať negatívny test. „Pohybujeme sa na tenkom ľade. Ak neunesieme zodpovednosť vo forme uvoľnených opatrení od pondelka, vrátime sa do situácie, v ktorej sme už boli,“ varuje expremiér a súčasný financmajster Igor Matovič.

Ľudia po očkovaní a prekonaní COVID-19 budú mať výnimku z testovania. – Foto: tasr

Nie všetci však budú potrebovať negatívny test. „Testovať sa nemusia ľudia po uplynutí 14 dní od zaočkovania druhou dávkou vakcíny a tí, ktoré prekonali ochorenie COVID 19 90 dní od prekonania ochorenia,“ povedala pre eReport.sk hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport