tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

O Matovičovi píšu americké noviny: Chcel byť hrdina, no dopadlo to inak!

Píšu o ňom vo svete, ale inak ako by si želal! Expremiér Igor Matovič (47) prerazil na stránky zahraničných médií. Prestížny americký mienkotvorný denník The Washington post napísal o ňom rozsiahly článok. Autor v ňom ale nevyratúva Matovičove úspechy, skôr si všimol, že líder OĽANO je prvým svetovým lídrom, ktorý prišiel o stoličku kvôli pandémii.

Washington post patrí medzi najväčšie americké periodiká a kvalitu potvrdzuje aj ziskom 60 Pulitzerových cien. O politikoch z menších krajín z východnej Európy píše väčšinou len ak ide o ozaj veľkú tému. A takou podľa popredných amerických žurnalistov je aj demisia Igora Matoviča. „Slovenský premiér je prvým svetovým lídrom, ktorý odstúpil kvôli kontroverzii s covidom,“ hlása titulok Washington post.

Autorkou článku je novinárka Antonia Noori Farzan, ktorá upozornila na súvislosť medzi manažovaním koronakrízy a rezignáciou premiéra. Čitateľom za veľkou mlákou približuje celú genézu vzniku koaličnej krízy od nákupu vakcína Sputnik V, ktorý ju odštartoval. „Koncom februára v noci slovenské vojenské lietadlo tajne odletelo do Moskvy. Keď sa nasledujúci deň vrátilo do mesta Košice na východe, bol tam aj slovenský predseda vlády Igor Matovič. Na mieste oznámil, že lietadlo priviezlo prvú dodávku očakávaných z dvoch miliónov dávok ruskej vakcíny proti koronavírusu,“ informuje.

Namiesto hrdinu sa stal nežiadúcim

Denník ďalej uvádza, že mnohí najvyšší vládni úradníci boli z toho ohromení, lebo nedostali žiadne predbežné varovanie, že Matovič plánuje kúpiť vakcínu, ktorú regulačné orgány Európskej únie neschválili. „Namiesto toho, aby bol Matovič oslavovaný ako hrdina, čelil čoskoro rastúcemu tlaku na rezignáciu uprostred hromadného odchodu najvyšších vládnych predstaviteľov. Kedysi sa Slovensko považovalo za príbeh pandemického úspechu, v súčasnosti patrí medzi krajiny s najvyšším počtom úmrtí na koronavírus v západnom svete,“ píše sa v článku s tým, že nákup ruskej vakcíny bol pre koaličných parterov poslednou kvapkou.

Na záver textu autorka dodala, že Matovič minulý týždeň oznámil rezignáciu a vymenil si miesto vo vláde s ministrom financií Eduardom Hegerom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O Matovičovi píšu americké noviny: Chcel byť hrdina, no dopadlo to inak!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku