eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

O čom sa rozprávala Kolíková s Matovičom počas odvolávania? Priateľské slová to neboli!

Napätie v koalícii sa opäť stupňuje. Tento raz bola dôvodom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorú z jej kresla chceli odvolať poslanci Smeru a Hlasu. Výhrady však mali aj poslanci za OĽANO. Hovorí sa, že malo ísť o pomstu Igora Matoviča.

Expremiér má mať voči Kolíkovej výhrady preto, lebo počas koaličnej krízy mala žiadať odchod Igora Matoviča z postu premiéra. O tom, že sa jej súčasný minister financií má mstiť pritom hovorili aj niektorí Kolíkovej kolegovia. Oficiálne jej však Matovič vyčíta niektoré aktivity, ktoré súviseli s podnikaním rodinných firiem. Ministerka spravodlivosti dokonca zašla na klub OĽANO, aby tam vysvetľovala svoju nevinu. Podľa jej vlastných slov, tam však nepochodila. „Igor Matovič ako líder hnutia OĽANO mi vyjadril nedôveru aj na poslaneckom klube,“ povedala Kolíková v diskusii rádia Expres Braňo Závodský Naživo.

Matovič sa počas odvolávania viac venoval mobilu ako tomu, čo sa deje v sále. – Foto: tasr

„Dialóg s hnutím OĽANO bol ťažký. Medzi nami je nejaká veľká bariéra, ktorá súvisí s nedôverou. Mala som dojem, že veci, ktoré rozprávam iným tak im rozumejú a keď ich rozprávam im, tak tam bola nedôvera,“ opísala, ako prebiehalo stretnutie na klube Obyčajných ľudí. Časť ich poslancov sa nakoniec hlasovania nezúčastnilo. „Toto je na tom to bolestivé,“ povedala Kolíková na margo toho, že zrejme časť poslancov za OĽANO nepresvedčila.

Z odvolávania vznikli aj vtipné postrehy. Kolíková priznala, že sedieť vedľa Matoviča nebolo príjemné. – Foto: instagram

Počas odvolávania sedela vedľa expremiéra Igora Matoviča, ktorý viac ťukal do mobilu, akoby sa venoval tomu, čo sa deje v parlamente. Napätie medzi dvoma ministrami by sa dalo krájať a nakoniec aj sama Kolíková pripustila, že to nebola príjemná situácia. „Veľmi priateľské to samozrejme nebolo. Ale nechcem to komentovať. Rozprávali sme sa, ale neboli to slová podpory,“ prezradila ministerka, ktorú otvorene nepodporil ani súčasný premiér Eduard Heger. „Ja si myslím, že premiér bol v zložitej situácii a vieme to všetci,“ naznačila Kolíková s tým, že mu rozumie a stačí jej, že jej dôveru vyslovila vláda.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O čom sa rozprávala Kolíková s Matovičom počas odvolávania? Priateľské slová to neboli!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti